MARIVEX VIŠE NE PLOVI... CENTCOM objavio da su amerikanci napali još jedan tanker

AMERIČKE snage napale su i onesposobile naftni tanker pod zastavom Palaua u Omanskom zalivu, dok se taj brod bez tereta kretao ka Iranu, saopštila je danas Centralna komanda američke vojske (CENTCOM/CENTCOM).

MARIVEX ВИШЕ НЕ ПЛОВИ... CENTCOM објавио да су американци напали још један танкер

Foto: AI/ChatGPT

CENTCOM je u objavi na platformi X saopštio da je američki borbeni avion ispalio preciznu raketu u inženjerski i kormilarski prostor broda "Marivex", nakon što je saopšteno da posada broda nije sledila uputstva američke vojske.

-Marivex više ne plovi ka Iranu, navodi se u saopštenju.

U saopštenju se dodaje da su snage CENTCOM-a od početka američke blokade iranskih luka onesposobile sedam brodova koji se nisu pridržavali naređenja, da su preusmerena 134 broda koji su se pridržavali naređenja, i da su dozvolile prolaz za 42 broda koji su prevozili humanitarnu pomoć, od početka blokade 13. aprila.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - DEČAK (14) NESTAO DOK SE KUPAO U DRINI: Sve hitne službe na nogama

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

OVO SU SVI ČEKALI! Kreće nokaut faza, verujemo u jednog od domaćina