SAVET BEZBEDNOSTI UN O NAGORNO-KARABAHU: Države članice zabrinute zbog krvavih sukoba - oštro osudile upotrebu sile

Tanjug

30. 09. 2020. u 08:28

SAVET bezbednosti Ujedinjenih Nacija saopštio je da je zabrinut zbog sukoba koji su izbili oko Nagorno-Karabaha, koji prete da prerastu u sveopšti rat između Jermenije i Azerbejdžana, i oštro osudio upotrebu sile.

САВЕТ БЕЗБЕДНОСТИ УН О НАГОРНО-КАРАБАХУ: Државе чланице забринуте због крвавих сукоба - оштро осудиле употребу силе

Foto AP

Nakon sastanka iza zatvorenih vrata, 15 članica Saveta bezbednosti UN izrazilo je zabrinutost zbog izveštaja o velikim vojnim akcijama duž kontaktne linije u zoni sukoba u Nagorno-Karabahu, prenosi Rojters.

U saopštenju Saveta bezbednosti navodi se da su njegova članice podržale poziv generalnog sekretara UN zaraćenim stranama da pod hitno obustave borbe, deeskaliraju tenzije i vrate se smislenim pregovorima bez odlaganja.

Situacija u Nagorno-Karabahu eskalirala je krajem prošle nedelje, a Baku i Jerevan se međusobno optužuju za početak borbenih dejstava.

U Jermeniji je uvedeno ratno stanje, objavljena opšta mobilizacija i zabranjen izlazak iz zemlje muškarcima od 18 do 55 godina. U Azerbejdžanu je uveden policijski čas.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (1)

Kako da vreme na poslu bude ispunjeno zadovoljstvom – Pogledajte dugačak spisak benefita koje nudi Mercator-S