JERMENI PALE SVOJE KUĆE I ODLAZE: Višekilometarska gužva na putu iz Karabaha u Jermeniju - prizori tragični (VIDEO)

Novosti onlajn

15. 11. 2020. u 11:46

NA putu iz Nagorno-Karabaha u Jermeniju juče se napravila višekilometarska gužva. Stanovnici rejona koji su prešli pod kontrolu Azerbejdžana napuštaju svoje domove, pale ih i odlaze, uglavnom, u Jermeniju.

ЈЕРМЕНИ ПАЛЕ СВОЈЕ КУЋЕ И ОДЛАЗЕ: Вишекилометарска гужва на путу из Карабаха у Јерменију - призори трагични (ВИДЕО)

Foto: Printscreen/Tvitter/Sputnik Armeniя

Razlog za stvaranja gužve je mali kapacitet pomoćnog puta kojim su prolazila dva automobilska toka: izbeglice i oni koji su se vraćali u Stepanakert, glavni grad Karabaha. Glavni put iz nepoznatog razloga je zatvoren, kretanje automobila, natovarenih ličnim stvarima je usporeno. Samo za prelazak 1,5 kilometara puta ljudima je bilo potrebno oko pet časova.

Juče je rusko Ministarstvo odbrane saopštilo da se stanovnici Stepanakerta, posle raspoređivanja ruskih mirovnjaka u Nagorno-Karabahu vraćaju svojim kućama.

Sporazum o Karabahu

Lideri Rusije, Azerbejdžana i Jermenije, Vladimir Putin, Ilham Alijev i Nikol Pašinjan, potpisali su 10. novembra zajedničku izjavu o potpunom prekidu borbenih dejstava u Nagorno-Karabahu. Kako se navodi u izjavi, jedan deo regiona prelazi pod kontrolu Azerbejdžana, strane će razmeniti zarobljenike, a ruske mirovne snage biće raspoređene duž kontakt linije i duž Lačinskog koridora koji povezuje Karabah sa Jermenijom. 

Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije, u sastavu ruskog mirovnog kontingenta u zoni sukoba u Nagorno-Karabahu biće 1960 vojnika, 90 oklopnih transportera, 380 jedinica automobilske i specijalne tehnike.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (4)

Ovo je najpopularnija destinacija u toku septembra i oktobra Last Minute akcija! Platite 6 noćenja, a boravite 9 ili 10!