PORUKA VATIKANA VELIKIM SILAMA: Pandemija pokazala da naoružavanje ne garantuje bezbednost

Tanjug

24. 03. 2021. u 00:11

VATIKAN smatra da bi pandemija virusa korona mogla da natera vlade da shvate da potrošnja na odbranu ne može garantovati bezbednost za njihovo stanovništvo i da ih ohrabri da preusmeravaju sredstva na poboljšanje zdravstvene zaštite i borbu protiv siromaštva.

ПОРУКА ВАТИКАНА ВЕЛИКИМ СИЛАМА: Пандемија показала да наоружавање не гарантује безбедност

Foto Vijasat

- Pandemija nam nudi tu dragocenu priliku. Ona nas podstiče na pitanje koliko ogromni vojni izdaci zaista mogu da garantuju bezbednost pojedinačno stanovništva i koliko bi se ti resursi mogli iskoristiti za druge ciljeve - porušio je vatikanski državni sekretar kardinal Pietro Parolin na vebinaru o razoružanju u organizaciji Vatikanske razvojne kancelarije i londonskog Univerziteta SOAS, prenosi Rojters.

Agencija prenosi da je Parolin naveo zdravstvo, socijalnu ravnopravnost i iskorenjivanje siromaštva kao moguće oblasti u koje bi se moglo preusmeriti dva biliona dolara godišnje, koliko prema učesnicima ovog skupa poreski obveznici širom sveta troše na vojne aktivnosti.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (0)

Kako da vreme na poslu bude ispunjeno zadovoljstvom – Pogledajte dugačak spisak benefita koje nudi Mercator-S