AUTOMAT U RUKE I PRAVO U DONBAS: Bivši šef Pentagona zveckao oružjem, pa dobio moćan odgovor

Novosti online

14. 04. 2021. u 15:45

BUGARSKI novinar i voditelj Bugarskog nacionalnog radija Petar Volgin dao je neobičan predlog kako da se Amerikanci „odviknu“ od razmeštanja vojske u inostranstvu.

АУТОМАТ У РУКЕ И ПРАВО У ДОНБАС: Бивши шеф Пентагона звецкао оружјем, па добио моћан одговор

Foto: Depositphotos/Printscreen

Bivšeg šefa Pentagona Marka Espera, koji je predložio da se u Bugarskoj i Rumuniji rasporede vojnici u cilju suprotstavljanja Rusiji, Volgin je nazvao „tipičnim bezobrazlukom“.

Takvu reakciju novinara izazvao je intervju koji je bivši američki ministar odbrane dao Rojtersu, u kojem je izjavio da bi SAD trebalo da razmeste više trupa duž Crnog mora kako bi se suprotstavile potencijalnoj „agresiji“ Rusije u svetlu rastućih tenzija između Moskve i Vašingtona.

Esperov predlog da se američke trupe rasporede u Bugarskoj naljutio je bugarskog novinara.

- Evo kako treba postupati sa takvim primercima. Treba mu dati automat i spustiti ga u Donbas. Pa neka se tamo tuče sa ustanicima do mile volje. Uveren sam da bi mu za svega nekoliko minuta iz glave nestale bilo kakve misli o razmeštanju trupa bilo gde. Ako bi preživeo, naravno - napisao je novinar na svojoj Fejsbuk stranici.

U medijima se prošle godine pojavila informacija da bi Sjedinjene Američke Države mogle da premeste deo svojih snaga bliže Rusiji. Među potencijalnim zemljama pominjana je i Bugarska.

Bugarski Atlantski savet je takvu mogućnosti više puta podržao i skretao pažnju na to da nova generacija zemlje „ima čvrstu nameru da se izbavi od zavisnosti od Rusije“.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (2)

Kako da vreme na poslu bude ispunjeno zadovoljstvom – Pogledajte dugačak spisak benefita koje nudi Mercator-S