MAKEDONIJA BEZ BODA NA EURO 2020: Pandev se porazom oprostio od reprezentacije (VIDEO)

21. 06. 2021. u 19:52

FUDBALERI Makedonije poraženi su 3:0 u 3. kolu grupe C evropskog prvenstva.

МАКЕДОНИЈА БЕЗ БОДА НА ЕУРО 2020: Пандев се поразом опростио од репрезентације (ВИДЕО)

Ovo je ujedno bio poslednji meč legendarnog Gorana Pandeva koji je odlučio da stavi tačku na reprezentativnu karijeru, a meč protiv Holandije je njegov poslednji meč u dresu sa nacionalnim grbom.

Pandevu je ovo bio 122. meč u dresu Severne Makedonije.

Poveli su fudbaleri Holandije golom Memfisa Depaja u 24. minutu, odlično ga je proigrao Doni Malen. U nastavku meča Makedonija je bila konkurentan rival, ali je poluvreme završeno sa samo jednim golom. Trajkovski je tri minuta ranije pogodio stativu i tako propustio šansu da Makedoniji donese vođstvo.

Do pauze je Stole Dimitrievski imao odličnu intervenciju na udarac Denzela Damfrisa.

Memvis Depaj se u 51. minutu našao u ulozi asistenta. Poslao je fenomenalnu loptu do Žoržinja Vajnalduma.

Isti igrač sedam minuta kasnije postavlja konačnih 3:0. Odlično je šutirao nakon odbitka i poslao loptu pod prečku.

Holandija je grupu završila sa tri pobede, dok je Makedonija upisala isto toliko poraza.