FRANCUSKA SE OBRUKALA: Mlada reprezentacija Farskih Ostrva odolela protiv "trikolora" i osvojila veliki bod

06. 09. 2021. u 22:29

MLADA fudbalska reprezentacija Francuske, igrači do 21 godine, propisno se obrukala, pošto je remizirala sa Farskim Ostrvima kao gost - 1:1 u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

ФРАНЦУСКА СЕ ОБРУКАЛА: Млада репрезентација Фарских Острва одолела против триколора и освојила велики бод

Malo ko je očekivao ovakav ishod, ali ponovo se pokazalo zbog čega je fudbal zanimljiv i koliko je nepredvidiv.

Kada se pogledaju brojke, prosto je nemoguće kako "trikolori" nisu trijumfovali. Izabranici Silvana Ripola su uputili 30 udaraca ka golu rivala (osam u okvir), samo dva Farska Ostrva. Posed lopte je bio na strani Francuske 72/28.

Ipak, sve to pada u vodu, rezultat je taj koji je najvažniji i koji se na kraju gleda, a on mnogo više odgovara Francuskoj.

Gosti su poveli već u osmom minutu preko Gurija i činilo se da domaćinu preti ubedljiv poraz. Umesto toga usledio je šok za Francuze. Domaćin je poravnao rezultat u 55. minutu kada je Lokin savladao Meslijea i ispostavilo se postavio konačan ishod utakmice.

Ovaj meč se tiče i Srbije, pošto se u ovoj grupi nalaze "orlići" koji su u sredu izgubili od Ukrajine.

Francuska je ostala na prvom mestu na tabeli sa četiri boda, koliko imaju i Farani, s tim da oni imaju i meč više.