D. N.

08. 02. 2022. u 22:32 >> 22:32

ALEKSANDAR Mitrović je nastavio da briljira u dresu Fulama.

ЗАБРАНИТЕ МУ ДА ИГРА! Енглеска гледа Александра Митровића и не верује (ВИДЕО)

U 31. kolu engleske druge lige, Čempionšipa, on je 29. minutu lokalnog derbija sa Milvolom on je nastavio nestvaran golgeterski niz.

Najpre je doveo svoju ekipu u vođstvo golom sa ruba peterca:

Bio je to čak 29. pogodak srpskog reprezentativca na 27 ovosezonskih mečeva, ali na tome se nije zaustavio.

Dao je i gol za 2:0, u 50. minutu, našavši se na pravom mestu posle pokušaja saigrača:

Koliko je Mitrović u neverovatnoj formi, svedoči i sledeći podatak:

Kada je u šampionatu 2019/2020 dobio "Zlatnu kopačku" kao najbolji strelac Čempionšipa, to je bilo jer je dao čak 26 golova. A sada je već dogurao do 30 pogodaka, i to za 14 takmičarskih nastupa manje.

Time je izjednačio rekord Čempionšipa po broju golova u jednoj sezoni, koji je od 2012/2013 dosad držao Glen Marej iz Kristal Palasa.

Naravno, dok su pristalice Fulama oduševljeno komentarisale nastavak sjajne golgeterske serije, navijači drugih engleskih klubova su "čupali kosu".

- Treba zabraniti da Mitrović igra u Čempionšipu, rezignirano je prokomentarisao jedan momak koji navija za Lids.

Kako je Fulam došao do 3:0 preko Bobija Rida u 86. minutu, definitivno se učvrstio na prvom mestu tabele. Sakupio je 61 bod, a osam manje, i to uz odigrani meč više, ima drugoplasirani Blekburn.

Podsetimo, dva najbolja tima Čempionšipa direktno idu u Premijer ligu, a ekipe od trećeg do 6. mesta će u plej-of za popunu elitnog takmičenja.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama