SRBIJA NE MORA DA BRINE ZA BUDUĆNOST: Kadeti "pali" nakon penala protiv favorizovane Holandije

Tanjug

29. 05. 2022. u 23:01

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije (igrači do 17 godina) nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Izraelu, pošto je večeras u polufinalu poražena od Holandije 2:2 - 5:3 penalima.

СРБИЈА НЕ МОРА ДА БРИНЕ ЗА БУДУЋНОСТ: Кадети пали након пенала против фаворизоване Холандије

Presudio je promašaj Mateje Radonjića u drugoj seriji.

U regularnom delu strelci za Srbiju bili su Jovan Milošević u 50, što je bio njegov peti gol na petoj utakmici na turniru i Jovan Mijatović u 55. minutu, dok su za Holandiju pogodili Džejson Van Dujven u 47. i Žaden Slori u 73. minutu.

Izabranici Radovana Krivokapića mogli su ranije da reše pitanje pobednika, pošto su u prvom poluvremenu propustili čak pet odličnih prilika, a Mijatović je dva puta pogodio prečku.

Holandija, branilac titule, u finalu će igrati protiv Francuske, koja je ranije danas posle penala savladala Portugaliju 6:5, nakon što je posle 90 minuta takođe bilo 2:2.