SA JORDANOM ZA TITULU: Domaćin Azijskog kupa nacija "preživeo" gol makazicama, srušio Iran i plasirao se u finale

07. 02. 2024. u 18:53

Fudbaleri Katara su se prvi put u istoriji plasirali u finala Azijskog kupa nacija pošto su u polufinalu savladali Iran sa 3:2 (2:1).

СА ЈОРДАНОМ ЗА ТИТУЛУ: Домаћин Азијског купа нација преживео гол маказицама, срушио Иран и пласирао се у финале

U vrlo uzbuljivoj utakmici, domaćin je započeo loše. Već u četvrtom minutu precizan za Iran bio je Sardar Azmun, postigavši efektan pogodak makazicama. Međutim momci iz Katara nisu oklevali, i došli su do izjednačenja već u 17. minutu preko Hasima Abdualašama koji je postigao pogodak uz pomoć jednog gostujućeg igrača.

Pred kraj prvog dela igre, došli su i do prve prednosti golom Almoz Alija u 43. minutu, koji je sjajno prošao pored trojice i fantastičnim pogotkom matirao iranskog golmana.

U drugom poluvremnu Iran je krenuo silovitije i kapiten gostiju Alireza Jahanbaš je 51. minutu doneo izjednačenje iz penala, pošto je jedan katarski igrač igrao rukom u šesnaestercu.

Konačan rezultat je postavio Almoz Ali u 82. minutu i time odveo svoj tim u finale konitnentalnog šampionata.

U finalu Katar će snage odmeriti sa selekcijom Jordana, koja je u polufinalu juče bila bolja od reprezentacije Južne Koreje.

BONUS VIDEO: ZVEZDA POČELA PRIPREME: Vladan Milojević odradio prvi trening po povratku u klub