A POSLE HAOSA - NESTVARAN FUDBAL I LUDA GOLEADA: Novi Pazar i Partizan priredili spektakl, crno-beli pobedili u drami! (VIDEO)

21. 10. 2024. u 17:55 >> 16:48

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Novog Pazara rezultatom 4:3 u 12. kolu Superlige Srbije.

А ПОСЛЕ ХАОСА - НЕСТВАРАН ФУДБАЛ И ЛУДА ГОЛЕАДА: Нови Пазар и Партизан приредили спектакл, црно-бели победили у драми! (ВИДЕО)

Sam početak meča obeležio je prekid utakmice. Iako na stadionu nije bilo publike, začuli su se topovski udari pa je arbitar Miloš Milanović odlučio da prekine susret na dva minuta. Nakon pauze, domaći igrači su bolje ušli u nastavak. Stvarali su šanse pred golom Jovanovića, a pogodak je stigao u 16. minutu. Uroš Đuranović je iskoristio kiks odbrane Partizana i doveo svoj tim u vođstvo. Samo pet minuta kasnije Bojat je povisio na 2:0 i Pazar je stekao lepu prednost. Nisu domći uspeli da izdrže do kraja poluvremena. Izabranici Save Miloševića su krenuli ofanzivnije i Zubairu je uspeo da u 38. minutu smanji na 2:1. Nisu dugo čekali crno-beli na nov pogodak pošto je Kovač u 41. minutu izjednačio i tako do kraja prvog dela utakmice vratio meč na "početak".

Za razliku od prvog dela meča, drugi je doneo pravu fudbalsku "uspavanku". Domaći su uspostavili inicijativu na početku poluvremena i u prvih dvadesetak minuta nizali šanse pred golom Aleksandra Jovanovića. Nije bilo konkretnijih prilika za Pazar i crno-beli su to uspeli da iskoriste. Zubairu je uspeo da dođe do lopte i nakon toga da iskoristi grešku golmana Novog Pazara, te dovede Partizan u vođstvo u 74. minutu. Poslednjih deset minuta donelo je nova uzbuđenja. Najpre je u 84. minutu Đuranović doneo izjednačenje, a onda je na scenu stupio Stefan Kovač ponovo. Fudbaler Partizana sjajno se snašao u poslednjim minutima meča i uspeo da donese vrlo važan trijumf Partizanu.

ŽELIŠ DA ODIGRAŠ TIKET BESPLATNO?
PREUZMI ODMAH BONUS BEZ USLOVA

Nakon ovog meča fudbaleri Partizana zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa 20 bodova, dok je Novi Pazar 11. sa 14.

Novi Pazar - Partizan 3:4

Drugo poluvrme:

90' +5' - Kraj meča Partizan je slavio 4:3.

90' + 3' - GOL! Kakav meč! Neverovatno! Kovač je pred sam kraj uspeo da postigne gol i donese prednost Partizanu pred sam kraj.

90' +2' - Probali su domaći da ugroze Jovanovića, ali nisu uspeli. Ostaje 3:3.

90' - Igraće se još četiri minuta u Novom Pazaru.

86' - Odmah reaguje Milošević. Ušao je Trifunović, a izašao dvostruki strelac Zubairu.

84' - GOL! Đuranović je sjajno prošao, kao i u prvom poluvremenu i doneo izjednačenje.

81' - Natho napušta igru, a ulazi Zahid za Partizan.

80' - Pazar je imao šansu, međutim tokom napada došlo je do sudara jednog fudbalera domaćih i golmana Partizana Jovanovića. Tada su sa klupe ustali i tražili faul, a sudija je zbog prigovora dodelio žuti karton treneru crno-belih Savi Miloševiću.

74' - GOL! Zubairu postiže pogodak, nakon greške golmana Novog Pazara!

69' - Nemanja Nikolić je zamenio Đorđa Jovanovića za Partizan.

66' - Novi Pazar je bolji rival u drugom poluvremenu. Ređaju se prilike pred golom Aleksandra Jovanovića, ali nema konkretne opasnosti.

61' - Ovusu je igrao rukom, pa je sudija prekinuo igru. Fudbaler Partizana je zbog prigovora dobio žuti karton.

56' - Partizan je imao prvu priliku u drugom poluvremenu iz kornera, međutim lak je to bio posao za Popovića.

51' - Ponovo prete domaći. Novi korner za izabranike Tomislava Sivića.

49' - Pazar je odmah zapretio. Ljajić je uputio sjajan šut ali je Jovanović bio skoncentrisan.

46' - Počelo je drugo poluvrme! Mujakić je napustio igru, a ušao je Ariaga za Partizan.

Prvo poluvreme:

45' + 2' - Kraj prvog poluvremena! Novi Pazar - Partizan 2:2

45' + 1' - Pred kraj prvog dela meča Pazar je imao novu priliku. Od svega samo korner.

44' - Ibrahim Zubairu je napravio nesmotreni start i zaradio žuti karton.

41' - GOL! Kovač se sjajno snašao i izjednačio na 2:2. Sjajna utakmica u Novom Pazaru!

40' - Nova sjajna prilika za Partizan i Natha. Uputio je Izraelac sjajan šut ka golu ali je Popović bio na mestu.

38' - GOL! Smanjuje Partizan! Zubairu je posle tri pokušaja uspeo da postigne pogodak i smanji na 2:1.

28' - Prva ozbiljnija prilika za izabranike Save Miloševića. Natho je ostao sam na ivici kaznenog prostora i uputio je šut ka golu, ali je udarac bio preslab i Popović je bez problema otklonio opasnost.

27' - Partizan je krenuo agresivnije sada, ali nema konkretnih prilika za crno-bele.

21' - GOL! Bojat je odigrao sjajnu solo akciju i ušao u kazneni prostor, te odatle lako matirao Jovanovića. Još jedna loša reakcija odbrane Partizana.

16' - GOL! Neverovatan kiks odbrane Partizana. Uroš Đuranović je uspeo da iskoristi "poklon" crno-belih i dovede svoju ekipu do vođstva.

15' - Igra se pretežno na sredini terena. Crno-beli imaju inicijativu, ali bez konkretnije opasnosti po gol domaćih.

8' - Partizan je zapretio preko Zubairua, međutim nije upseo da ozbiljnije ugrozi gol Popovića.

4' - Već posle četiri minuta desio se prekid. Ne zna se tačno šta je u pitanju, ali deluje kao da su navijači van stadiona aktivirali pirotehnička sredstva.

1' - Počela je utakmica! Sa centra su krenuli fudbaleri Novog Pazara.

SASTAVI:

NOVI PAZAR: Popović - Bojat, Đurić, Bačkulja, Miletić - Islamović, Kovačević - Ziljkić, Mesarović, Ljajić - Đuranović.

PARTIZAN: A. Jovanović - Filipović, Ilić, Mujakić, Jurčević - Ovusu, Kovač - Zubairu, Natho, Kalulu - Đ. Jovanović.

Uoči meča:

Nakon što su juče svi fudbaleri Novog Pazara izašli pred novinare na konferenciji za medije povodom zahteva navijača da se utakmica ne odigra, došao je red i na fudbal.

Posle dva trijumfa, crno-beli dolaze na izuzetno teško gostovanje na kojem će tražiti nastavak serije pobeda. Pazarci se ne mogu pohvaliti sjajnim rezultatima pošto od kraja septembra ne znaju za uspeh, ali s obizrom da njihov kapiten Adem Ljajić dobro poznaje crno-bele, jasno je da domaći imaju čemu da se nadaju u ovom susretu. Naravno, nadali su se i podršci publike, ali... (ni) ovoga puta nje na novopazarskim tribinama nema kada gostuje neki od dva najveća srpska kluba.

BONUS VIDEO: Samed Baždar za Novosti: Pratim Partizan, u Srbiji smo bili uvek favoriti u Španiji je drugačije