Zvezda ostala bez 13.000.000 evra! Crveno-beli žale zbog ovoga!
Propuštena lepa prilika da se zaradi mnogo više novca.
Photo: Bane T. Stojanovic/ATAImages
Eliminisana je Crvena zvezda iz Ligi Evrope pre više od mesec dana, posle dvomeča sa Lilom. "Doge" su bile nepremostiv zalogaj u plej-ofu za osminu finala drugog po rangu UEFA takmičenja, ali klub sa Marakane nije uspeo da se nađu među 16 najboljih timova ovosezonske Lige Evrope.
Međutim, finansijski gledano – Zvezda je nadmašila rezultat. Zarada od oko 19.000.000 evra ih stavlja na visoku 11. poziciju.
Da su crveno-beli eliminisali Francuze inkasirali bi više od 20 miliona evra, ali to se ipak nije dogodilo, iako je Zvezda donela pozitivan rezultat sa stadiona "Pjer Moroa".
Od srpskog šampiona su u tekućoj sezoni Lige Evrope, više zaradili samo Ferencvaroš, Fenerbahče, Lion, Roma, Porto, Betis, ali i polufinalisti Lige Evrope.
Aston Vila je ubedljivo prva sa 28.000.000 evra zarade. Odmah iza su nemački Frajburg i portugalska Braga sa 25.600.000 evra, dok je poslednji polufinalista po zaradi premijerligaš Notingem Forest sa 24.100.000 evropskih novčanica.
Kolika je razlika u Ligi Evrope i Lige šampiona, govori da je Zvezda u sezoni 2024/25 zaradila oko 32 miliona evra, a crveno-beli su završili učešće na 29. mestu.
Poraz i eliminacija od Pafosa u avgustovskom plej-ofu za najelitnije klupsko takmičenje je bila bolna. I sa takmičarske i finansijske strane. Međutim, ne treba zaboraviti da su Kiprani dostojno parirali i evropskim velikanima.
BONUS VIDEO: Ovako se u Madridu slavila 15. titula u Ligi šampiona
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KRAJ ZA "SRPSKOG ZETA"? Kurasau je protiv "slonova" potrebno čudo!
SIMPATIČNA reprezentacija Kurasaa ima nemoguć zadatak u poslednjem kolu, a to je da mora pobediti veoma dobru Obalu Slonovače kako bi imala šanse da se bori za prolaz dalje. Meč se igra na "Linkoln fajnenšl fildu" u Filadelfiji i počinje od 22.00.
25. 06. 2026. u 10:00
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)