SERIJA A: Milan i Atalanta podelili bodove, Donaruma odbranio penal

Beta

24. 07. 2020. u 23:48

FUDBALERI Milana i Atalante odigrali su večeras nerešeno 1:1, u prvoj utakmici 36. kola Serije A.

СЕРИЈА А: Милан и Аталанта поделили бодове, Донарума одбранио пенал

Milan je poveo u 14. minutu golom Hakana Čalhanoglua, a zatim je Atalanta mogla da izjednači iz penala u 26. minutu, ali je šut Ruslana Malinovskog odbranio golman domaćih Đanluiđi Donaruma.

Bod Atalanti doneo je Duvan Zapata pogotkom u 34. minutu.

Atalanta je deveti put u prvenstvu odigrala nerešeno i druga je na tabeli sa 75 bodova, pet manje ali i utakmicom više od prvoplasiranog Juventusa. Atalanta ima dva boda više i utakmicu više od trećeplasiranog Intera, dok je Lacio, takođe sa
utakmicom manje, četvrti na tabeli sa 72 boda.

Milan je šesti na tabeli sa 60 bodova i ima bod manje i utakmicu više od Rome na petom mestu koje vodi u Ligu Evropa.