POBEDA PRED EVROPU: Trijumf Stanojevića na povratku u Partizan, Rad lako savladan

12. 09. 2020. u 19:27 >> 21:52

FUDBALERI Partizana pobedili su Rad sa 3:0 na svom terenu u sedmom kolu Superlige Srbije.

ПОБЕДА ПРЕД ЕВРОПУ: Тријумф Станојевића на повратку у Партизан, Рад лако савладан

Bio je ovo prvi, a ukupno 81. meč Aleksandra Stanojevića na klupi crno-belih po povratku u klub.

Tim iz Humske je zasluženo slavio i da nije bilo raspoloženog Dušana Markovića na golu gostiju razlika bi bila još ubedljivija.

Rad se držao prvih pola sata, a onda je Partizan poveo. Nakon centaršuta Filipa Stevanovića sa leve strane sopstvenu mrežu je zatresao Stojsavljević.

U drugom poluvremenu je domaćin još više krenuo da kidiše ka golu rivala. Crno-belima je posao dodatno bio olakšan kada je u 47. minutu Đorić nakon faula na Sadikom dobio direktan crveni karton.

Ubrzo je stigao novi gol. Stevanović je izveo pravo malo rekem delo. Fanstastično je šutirao iskosa sa leve strane i pogodio dalji ugao gola "građevinara".

Radost Lazara Markovića i Filipa Stevanovića/FOTO: M. Bukadinović

Imao je Partizan još nekoliko izglednih prilika, i jednu takvu je uspeo da realizuje. Igrao se 80. minut kada je Umar Sadik pogodio sa bele tačke. Bio je to peti gol Nigerijca ove sezone u domaćem prvenstvu.

Ovo je dobra uvertira Partizana pred gostovanje moldavskom Sfintulu (četvrtak, 19 sati) u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Partizan - Rad 3:0 (1:0)

Stadion: Partizana. Bez publike. Sduija: Petar Piper. Strelci: Stojsavljević autogol u 31, Stevanović u 51. i Sadik iz penala u 80. minutu.

Partizan: Popović - Miljković, Vitas, Ostojić, Urošević - Stevanović, Zdjelar, Natho, Asano - Marković, Sadik.

Rad: Marković - Milutinović, Đorić, Trninić, Lazarević - Busnić, Novaković, Živković, Stojsavljević, Jovanović - Trifunović.

PRVO POLUVREME:

2. MINUT - Počela je utakmica u Humskoj.

3. MINUT - Probao je domaćin da zapreti, ali je ispred Sadika u poslednjem trenutku intervenisao Busnić.

6. MINUT - Stevanović je probao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, no pogodio je Trninića u živom zidu.

10. MINUT -Dobro gosti stoje za sada na terenu. Nisu "građevinari" dozvolili rivalu nijednu ozbiljnu priliku u dosadašnjem toku susreta.

15. MINUT - Pokušavaju izabranici Aleksandra Stanojevića da nađu pukotinu u odbrani Rada. Ipak, gosti za sada odolevaju i ne daju domaćinu da zapreti Markoviću.

18. MINUT - Prvi korner je izveo Partizan. Ni posle prekida koji je izveo Natho nije bilo opasnosi po Rad.

21. MINUT - Prva kakva-takva šansa za crno-bele. Probao je Asano glavom posle centaršuta Uroševića, no lopta je otišla pored gola gostiju.

Lazar Marković između dvojice igrača Rada/FOTO: M. Vukadinović

22. MINUT - Nakon greške Miljkovića pokušao je iz daljine Jovanović. Ipak, dobro je intervenisao Popović.

28. MINUT - Moglo je biti opasno po Rad. Sadik nije uspeo da primi loptu i dobra prilika je propala.

31. MINUT - VODI PARTIZAN. Centrirao je Stevanović sa leve strane, a Stojsavljević je zatresao sopstvenu mrežu.

35. MINUT - Odlično je tukao Lazar Marković, ali ga je drugi Marković, golman Rada, Dušan, nadmudrio i ostalo je 1:0.

40. MINUT - Tri šanse u jednoj akciji imao je Partizan. Probao je najpre Sadik, ali su gosti izbili loptu u korer, potom su nakon dva kornera domaći opasno dva puta zapretili. Prilikom drugog pokušaja Urošević je pogodio prečku.

Nasmejani Aleksandar Stanojević/FOTO: M. Vukadinović

45. Prvo poluvreme je završeno. Partizan zasluženo vodi, a razlika je mogla da bude i veća.

DRUGO POLUVREME:

46. MINUT - Počeo je drugo deo utakmice u Humskoj.

47. MINUT - Ukrao je Marković loptu na sredini terena. Uposlio je Sadika, a njega je sapreo Đorić. Sudija Petar Piper je procenio da je to da je to za direktan crveni i Rad je na samom startu drugog poluvremena ostao sa desetoricom.

49. MINUT - DUPLIRAO JE PREDNOST PARTIZAN. Majstorija Stevanovića. Mladi fudbaler crno-belih je sjajno šutirao iskosa sa leve strane i pogodio dalji ugao gola Dušana Markovića.

53. MINUT - Dobra šansa za Sadika. Neda se Nigerijcu da postigne gol na ovom meču.

63. MINUT - Napada Partizan i da nema Dušana Markovića, razlika bi bila još ubedljivija u korist domaćina. Dobru šansu je propustio Asano.

69. MINUT - Probao je rezervista Bojan Matić. Šutirao je sa nekih 15 metara, ali je lopta otišla malo pored gola gostiju.

80. MINUT - 3:0 ZA PARTIZAN! Konačano je gol postigao Umar Sadik. Iskoristio je jedanaestereac. Njemu je prethodio faul nad Asanom.

Umar Sadik - strelac trećeg gola za Partizan/FOTO: M. Vukadinović

90. MINUT - Od kada je domaćin postigao treći gol, nema mnogo uzbuđenja. Izabranici Aleksandra Stanojevića kao da su se zadovoljili tim rezultatom.