HALAND JE GOL MAŠINA: Dortmund počeo pobedom novu sezonu

19. 09. 2020. u 21:15

FUDBALERI Borusije iz Dortmunda pobedili su Borusiju iz Menhengladbaha 3:0 na startu Bundeslige.

ХАЛАНД ЈЕ ГОЛ МАШИНА: Дортмунд почео победом нову сезону

Ekipa Lusijanna Favra odigrala je odličnu utakmicu i zasluženo je slavila u jednom od derbija prvog kola.

Više nije iznenađenje kada Erling Haland odigra odličnu utakmicu i izrešeta protivničku mrežu. To je i danas bio slučaj. Norvežanin je dva puta matirao Jana Somera.

Vođstvo "milionerima" doneo je Rejna u 35. minutu na asistenciju talentovanog novajlije Džuda Belingejma.

Na poluvreme otišlo se sa minimalnom prednošću Dortmunda. Nakon devet minuta igre drugog perioda Haland je realizovao penal i povećao prednost.

Do kraja utakmice Norvežanin je postigao još jedan gol. Sančo je povukao sjajnu kontru, dodao je loptu do svog napadača, a ovaj je rutinski postavio konačnih 3:0.

Dortmund u narednom kolu gostuje Augsburgu, dok Menhegladbah čeka Union iz Berlina.