PROLETER PREKINUO SERIJU: Tim iz Novog Sada primio gol kod kuće posle 372 minuta, Napredak slavio u Šapcu

25. 10. 2020. u 18:42

FUDBALERI Proletera odigrali su nerešeno 1:1 protiv Voždovca u Novom Sadu.

ПРОЛЕТЕР ПРЕКИНУО СЕРИЈУ: Тим из Новог Сада примио гол код куће после 372 минута, Напредак славио у Шапцу

Tim sa Slane Bare je poveo u petom minutu golom Leandra, a bod gostima obezbedio je Dragan Stoisavljević pogotkom u 89. minutu.

Domaćin je tako primio gol na "Karađorđu" posle 372 minuta. Poslednji strelac na ovom stadio bio je El Fardu Ben u 77. minutu u trijumfu Zvezde (0:1). Taj meč se odigrao 21. avgusta. Od tada je Proleter pobedio Novi Pazar i TSC sa po 1:0, dok je sa Mačvom igrao bez golova.

Takođe, ekipa Branka Žigića je prekinula seriju od četiri vezana trijumfa u prvenstvu.

Proleter je četvrti je na tabeli sa 22 boda. Voždovac je peti sa dva boda manje.

Fudbaleri Napretka pobedili su u Šapcu Mačvu sa 2:1, u utakmici 12. kola Superlige Srbije.

"Čarapani" su poveli golovima Miloša Mijića koji je mrežu rivala pogađao u 12. i 30. minutu iz penala, a gol za Mačvu postigao je Filip Pejović u 58. minutu, takođe iz jedanaesterca.

Obe ekipe utakmicu su završile sa po desetoricom igrača, u 58. minutu isključen je fudbaler kruševačke ekipe Jovan Marinković, dok je u petom minutu nadoknade vremena crveni karton dobio fudbaler domaćih Miroljub Pešić.

To je druga pobeda Napretka u ligi i zauzima 16. mesto na tabeli sa devet bodova. Mačva je pretrpela deveti poraz i poslednja je na tabeli sa pet bodova.