LIGA ŠAMPIONA: Čelsi protutnjao Rusijom, PSŽ bez većih problema slavio u Turskoj (VIDEO)

28. 10. 2020. u 21:35

FUDBALERI Čelsija pobedili su u gostima Krasnodar sa 4:0, u drugom kolu Grupe E Lige šampiona.

ЛИГА ШАМПИОНА: Челси протутњао Русијом, ПСЖ без већих проблема славио у Турској (ВИДЕО)

Demonstracija sile izabranika Frenka Lamparda na ovoj utakmici. Domaćin se nije pitao ništa, a prvenac za "plavce" postigao je nojalija Hakim Zijeh.

Prvi gol za Čelsi je postigao Kalum Hadson-Odoi u 37. minutu. On je šutirao sa 14 metara, golman Krasnodara Matvej Safonov je loše reagovao i lopta je završila u mreži.

Prednost kluba iz Londona je duplirao Timo Verner u 76. minutu golom iz penala. Nakon šuta Kristijana Pulišića lopta je u ruku pogodila Aleksandra Martinoviča i sudija je pokazao na belu tačku.

Strelac trećeg gola bio je Hakim Zijeh u 79. minutu, nakon asistencije Vernera, a konačan rezultat je postavio Pulišić u 90. minutu.

Nakon dva odigrana kola Čelsi ima četiri, a Krasnodar jedan bod.

Fudbaleri Pari Sen Žermena su takođe zabeležili trujumf. Oni su u gostima Bašakšehir sa 2:0, u drugom kolu Grupe H.

Izabranici Tomasa Tuhela do vođstva došli u 64. minutu pogotkom Moize Kena. Nakon kornera koji je izveo Kilijan Mbape, Ken se našao sam na pet metara od gola i glavom sproveo loptu u gornji desni ugao.

Isti igrač je u 79. minutu postigao i drugi gol. Ponovo je Mbape bio asistent, a Italijan siguran ralizator.

Nakon dva kola, PSŽ je upisao po jednu pobedu i poraz, dok je Bašakšehir zabeležio oba poraza.