RAPSODIJA CRVENE ZEZDE: Crveno-beli evropskom "petardom" počastili Liberec

A. Ilić

29. 10. 2020. u 18:15 >> 20:46

MALO ko je u redovima Crvene zvezde očekivao ovakav rezultat u evropskom meču Crvene zvezde. Srpski šampion savladal je Slovan Liberec sa 5:1.

РАПСОДИЈА ЦРВЕНЕ ЗЕЗДЕ: Црвено-бели европском петардом почастили Либерец

Crvena zvezda je od prvog minuta pokazala da je raspoložena za igru. Poveli su domaći već u 6. minutu golom El Fardu Bena.

Već u 22. minutu imala je Zvezda 2:0, ponovo je strelac bio Ben. Da ipak ne bude sve savršeno pobrinuo se Matušek.

On je u 41. minutu iskoristio grešku Seku Sanoga, šutirao je i doneo radost i nadu gostima.

Nije ona dugo trajala, Gajić je već u 50. minutu ponovo zatresao mrežu za 3:1.

Pravu lepotu od gola videli smo u 67. minutu. Promešao je Katai odbranu, izašao pred golmana i u stilu Dejana Savićevića poslao loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Dijego Falčineli u 70. minutu duela nakon dobro izvedenog kornera El Fardu Bena.

90. MINUT - KRAJ MEČA  5:1 (2:1)

87. MINUT - Željko Gavrić je imao odličnu priliku iskoristio je loptu Kataija, izašao pred Ngujena, dobra reakcija golmana gostiju.

79. MINUT - Očekivano je zvezda oborila ritam.

69. MINUT - Zvezda se sada poigrava sa protivnikom, nakon centaršuta upisao je prvenac u Evropi i Dijego Falčineli.

66. MINUT - Majstorija Aleksandra Kataija. Solo prodorom našao se sam ispred golmana gostiju za 4:1.

62. MINUT - Fantastičan šut Mare, još bolje reaguje Borjan koji paradom uspeva da odbrani gol Zvezde

59. MINUT - Previše prostora u šesnaestercu  domaćina, ali nije bilo pretnje po Borjanov gol.

57. MINUT - Nova velika prilika za Crvenu zvezdu, Katai se razmišljao, da šutira ili uposli saigrača... Uradio je nešto između. Nema opasnosti po gol gostiju.

48. MINUT - Odličnu igru večeras El Fardu Ben krunisao je asistencijom. Činilo se da je zakomplikovao, ipak, pronalazi Gajića za 3:1

PRVO POLUVREME 2:1

44. MINUT - Rodić je odlično pronašao Bena, koji školsku loptu šalje do Mirka Ivanića, sa desetak metara je crnogorski reprezentativac šutirao preko gola.

41. MINUT - Greška Sanoga, nije ispratio Matušeka koji je pobegao odbrani i bez mnogo problema je savladao Borjana.

38. MINUT - Šteta što torpedo Kataija sa preko 30 metara nije završio u golu. Snažna lopta završila je daleko od naručja Ngujena, ali na stativi gola gostiju.

34. MINUT - Opao je malo ritam igre, lopta i dalje češće u posedu domaćina...

29. MINUT - Lepo su kombinovali gosti, Jusuf Helal ostao je zaboravljen. "Tukao" je glavom, ali na sreću domaćih igrača preko gola.

24. MINUT - Ivanić je ostavio za Kataija, vezista Zvezde šutira preko  gola, ne staje Crvena zvezda sa ofanzivom.

22. MINUT- NOVA MAJSTORIJA IVANIĆA I BENA! Odlično su se kretali igrači Zvezde, Rodić je našao Ivanića, koji ubacuje na peterac za Bena.

16. MINUT - Nova prilika za Zvezdu, šutirao je Ivanić, brani Ngujen.

8. MINUT - Gajić je odložio za Nikolića, a golman Libereca brani udarac Nikolića, a zatim i Falćinelija.

6. MINUT - BEN POSTIŽE GOL! Ubacio je loptu Katai, odbitak dolazi do Bena koji donosi prednost Zvezdi iz prve prave prilike!

1. MINUT - UTAKMICA JE POČELA