LIGA EVROPE: Rezultat Hofenhajma zanimaće sve navijače Crvene zvezde, Joveljić "ponizio" Spajića

29. 10. 2020. u 20:57

ODIGRANI su svi mečevi Lige Evrope u terminima od 18:55. Navijače Crvene zvezde najviše će interesovati duel Genta i Hofenhajma.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Резултат Хофенхајма занимаће све навијаче Црвене звезде, Јовељић понизио Спајића

Nemci su slavili rezultatom 4:1, u meču koji je, iako rezultat govori drugačije, obilovao uzbuđenja.

Naime, domaćin je mogao da povede već u 14. minutu, kada je Poš neprecizno startovao u šesnaestercu, a sudija Sandro Šarer pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Jaremčuk i - promašio, tačnije, golman bundesligaša Bauman je pročitao njegovu nameru.

Kazna je usledila nekoliko trenutaka kasnije. Ngadeo-Nguđi je igrao rukom u šesnaestercu, a švajcarski artbitar ponovo pokazao na 11 metara, ali na suprotnoj strani.

Za razliku od Ukrajinca, Alžirac Belfodil je bio neumoljiv i doneo Nemcima prednost - 0:1.

Sve dileme oko pobednika rešio je Griliš u 52. minutu, posle povratne lopte Bobua, udvostručivši vođstvo, dok je srpski reprezentativac Mijat Gaćinović postigao treći gol i otklonio sve dileme.

Utešni gol za domaćina postigao je Klejdinst u trećem minutu nadoknade, ali je već u sledećem napadu Hofenhajm postigao i četvrti pogodak preko Dabura koji je postavio konačnih 1:4.

U ostalim utakmicama, Lester je u "G" grupi savladao AEK u Atini, dok je Braga odnela plen iz Ukrajine.