PARTIZAN SLAVIO PROTIV MAČVE: Crno-beli prekinuli seriju od tri meča bez pobede

Č. V.

31. 10. 2020. u 16:23 >> 18:54

FUDBALERI Partizana pobedili su Mačvu sa 2:0 na svom stadionu u 13. kolu Superlige Srbije.

ПАРТИЗАН СЛАВИО ПРОТИВ МАЧВЕ: Црно-бели прекинули серију од три меча без победе

Bili su izabranici Aleksandra Stanojevića bolji tim na ovoj utakmici i zasluženo su osvojili sva tri boda.

Crno-beli nisu uspeli da postignu pogodak u prvom poluvremenu, ali imali su u tom periodu meča nekoliko izglednih prilika.

Ipak, do vođstva su došli na samom početka drugog poluvremena. Bibras Natho je bio precizan sa bele tačke. Konačan rezultat postavio je lazar Marković u 70. minutu.

Saša Zdjelar odnosi loptu ispred jednog igrača Mačve/FOTO: N. Paraušić

Mogao je tim iz Beograda da postigne još neki gol, ali odličan na golu Šapčana je bio Miloš Gordić. Imala i mačva dve dobre prilike, no nije uspela da pronađe put do mreže Nemanje Stevanovića.

Inače, u poslednjem trenutku pred ovaj meč Vladimir Stojković je dobio povišenu temperaturu, dok se Žan-Kristof Bajbek povredio tri minuta pre kraja jučerašnjeg treninga i trener Aleksandar Stanojević je pre početka ovog susreta rekao da je moguće da je polusezona za njega gotova.

Partizan je uspeo da prekine seriju od tri meča bez pobede u prvenstvu. Klub iz Humske sada za vodećom Crvenom zvezdom zaostaje šest bodova, a tri za Vojvodinom, s tim da večiti rival ima meč manje.

Mačva je ostala na dnu tabele sa svega pet bodova.

DRUGO POLUVREME: Partizan - Mačva 2:0

90. MINUT - Kraj utakmice!

80. MINUT - Sjajan udarac Ortiza. Tukao je Kolumbijac sa nekih 22 metra, lopta je zamalo otišla iznad prečke.

72. MINUT - Postigao je Zukanović gol za goste, ali je on poništen zbog ofsajda, deluje da je pomoćni sudija doneo ispravnu odluku.

70. MINUT - Duplirao je vođstvo Partizan! lazar Marković je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor i udarcem levom nogom savladao Gordića.

67. MINUT - Umalo izjednačenje. Rezervista Ortiz je uposlio Adamovića, a ovaj je iz izgledne pozicije šutirao pored gola.

65. MINUT - Sjajna prilika za Lazara Markovića. Dobro je šutirao igrač domaćeg tima, no ponovo se istakao odlično Gordić na golu Šapčana.

Filip Holender/FOTO: N. Paraušić

56. MINUT - Ništa posebno se ne dešava na stadionu Partizana nakon vodećeg pogotka koji je postigao Izraelac.

46. MINUT - Bibras Natho je doveo crno-bele do prednosti! Pogodio je na samom početku drugog dela sa bele tačke.

PRVO POLUVEME: Partizan - Mačva 0:0

45. MINUT - Bez golova u Humskoj posle prvih 45 minuta.

44. MINUT - Opet je Natho tukao iz daljine, ali ni sada nije bio precizan.

39. MINUT - Mačva se za sada dobro brani i retko pokušava da zapreti. Ipak, u jednoj situaciji su tražili penal, ali sudija Mitić je odmahnuo rukom i rekao da se igra nastavi.

24. MINUT - Natho je pokušao iz slobodnog udarca. Ipak, šutirao je pravo u golmana gostiju.

19. MINUT - Crno-beli nisu iskoristili još jednu šansu. Oklizao se Ivić i omogućio Pavloviću da dođe u situaciju da matira Gordića, no ovaj to nije uspeo da uradi.

12. MINUT - Nema mnogo uzbuđenja u poslednjih nekoliko minuta. Igra se na polovini Mačve, to je pre početka utakmice bilo i očekivano.

6. MINUT - Moglo je biti opasno po Partizan. Centrirao je jedan igrač gostiju sa leve strane, ali srećom napadač Tripković nije stigao loptu.

3. MINUT - Nova prilika. Ovoga puta je šut Asana zamalo završio pored gola.

2. MINUT - Velika šansa za Partizan na samom početku meča. Probao je Holender, ali je Gordić odlično reagova, a lopta je podogio prečku.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen samo zato što se krstio, Novosti otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen "samo zato što se krstio", "Novosti" otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

Reprezentativac Srbije u džudou Nemanja Majdov objavio je nešto neverovatno: posle Olimpijskih igara u Parizu, na kojima je učestvovao u kategoriji takmičara do 90 kilograma težine, suspendovan je iz sporta - jer se krstio pred izlazak na borilište u prestonici Francuske. "Novosti" vam donose - kako je Međunarodna džudo federacija na vrlo lukav način izvela kažnjavanje našeg borca.

19. 09. 2024. u 16:07

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21