SRBIJA SAČUVALA MESTO U B GRUPI: Ovo nam je trebalo mnogo ranije, "petarda" "orlova" protiv Rusije!

A. Ilić

18. 11. 2020. u 19:51 >> 22:41

FUDBALERI Srbije sačuvali su mesto u B grupi Lige nacija. "Orlovi" su večeras na stadionu Rajko Mitić ubedljivo savladali Rusiju (5:0).

СРБИЈА САЧУВАЛА МЕСТО У Б ГРУПИ: Ово нам је требало много раније, петарда орлова против Русије!

Odlično su naši fudbaleri počeli meč, videlo se da su znanto motiviasniji u odnosu na protivnika. Nije se video kadrovski nedostatak s obzirom da je Srbija nastupila bez velikog broja igrača.

Poveli su naši momci u 10. minutu, strelac je bio Nemanja Radonjić nakon odličnog solo prodora.

U 24. minutu upisao se i Luka Jović. Odlično ga je proigrao Mladenović. Luka Jović je oprobao udarac i u 40. minutu, odbranio je golman Rusije,a Dušan Vlahović došao je do odbitka. Postigao je napadač Fiorentine svoj prvenac.

U prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu ponovo je centrirao Mladenović, a najviši u skoku bio je ponovo Luka Jović koji je postigao drugi gol.

Filip Mladenović je krunisao odličnu partiju večeras. Proigrao ga je odlično Vlahović u 64. minutu meča.

Mađarska je u drugom meču savladala Tursku 2:0, te će Srbija i naredni ciklus Lige nacija igrati u B grupi.

Srbija: Rajković - Milenković, S. Mitrović (Pavlović od 90.), Spajić - Radonjić (Vlahović od 30.), Ristić, Gudelj (Zdjelar  od 90.) , Maksimović (Gaćinović od 46.), Mladenović (Ranđelović od 90.)  - Jović, A. Mitrović.

Rusija: Giljerme (Džanaev od 46) - Karavaev, Divev (Evgenjev od 46), Džikija, Žirkov - Kuzjajev, Odžoev, Erokin - An. Mirančuk (Oblakov od 46.), Zabolotnji, Al. Mirančuk (Mostov od 46.).

90. MINUT - KRAJ MEČA

85. MINUT - Povukao je Mitrović kontru, dodao do Mladenovića, ovaj prosledio Joviću, mladi napadač pronašao je Vlahovića koji je u šesnaestercu bio izblokiran.

82. MINUT - Ponovo je Mladenović poslao upotrebljiv centaršut, odbranili su se Rusi, korner za Srbiju.

79. MINUT - Željan je gola Čerišev, imao je dve prilike, ali je odbrana prvi put izblokirala njegov pokušaj, dok je posle lopta završila kraj gola.

75. MINUT - Pretio je Čerišev, zasmetao je Spajić fudbaleru Valensije koji je šutirao kraj gola.

68. MINUT - Izašao je Jović pred Džanaeva, golman Rusije izašao je kao pobednik.

64. MINUT - Mladenović je sjajnu partiju krunisao i golom. Odlično ga je proigrao Vlahović.

62. MINUT - Nakon greške u veznom redu dolaz do lopte Zabalotni, oprobao je udarac, ali bez mnogo problema po Rajkovića.

60. MINUT - Promenio je Čerčesov formaciju. Rusi su sve raspoložive snage prebacili u napad, ali ne uspevaju da stvore iole ozbiljniju šansu.

52. MINUT - Znatno je u drugom poluvremenu opao ritam meča.

46. MINUT - Zamiljiva odluka trenera gostiju da zameni četvoricu igrača na poluvremenu, uključujući i golmana

KRAJ POLUVREMENA

45+1. MINUT - Novi centaršut Mladenovića, nova odlična reakcija Luke Jovića, kojem je ovo drugi gol!

40. MINUT - Šutirao je Jović, odbitak dolazi do Vlahovića koji postiže prvenac u dresu Srbije!

34. MINUT - Lepa prilika za Mladenovića, pokušao je da se namesti na šut, ali odbrana dobro reaguje.

33. MINUT - Preti ovoga puta Zabalotni, loptu u šesnaesterac uputio je Žirkov, a Zabalotni sa pet metara prebacuje gol!

32. MINUT - Karavaev je zapretio, a dobro reaguje Rajković.

30. MINUT - Povredio se Nemanja Radonjić, zamenio ga je Dušan Vlahović.

24. MINUT - NOVI GOL SRBIJE! Odlična kombinacija srpskih reprezentativaca koju je počeo Jović, na kraju se izvukao napadač Reala i sjajno glavom matirao Giljermea za 2:0.

20. MINUT - Karavaev je odlično centrirao a Zabolotnji je promašio veliku priliku. Šutirao je kraj gola već savladanog Rajkovića.

18. MINUT - Opao je nakon postignutog gola ritam meča, pokušavaju Rusi da kontrolišu ritam, ali se Srbija dobro brani kada je to potrebno.

10. MINUT - Srbija vodi! Odlično se snašao Nemanja Radonjić koji donosi domaćinu prednost. Napravio je fudbaler Olimpika slalom, šutirao je, na putu ka golu pogodila je lopta Kuzjajeva i prevarila Giljermea!

5. MINUT - Pritiskak Srbije. imali su orlovi dva kornera u kratkom periodu ali nisu uspeli da ugroze gol Giljermea.
1. MINUT - Utakmica je počela

Pratite "Novosti sport" na Fejsbuku

ALEKASANDAR MITROVIĆ POKAZUJE BENZEMI I RONALDU KO JE GAZDA: Saudijski El Klasiko odlučuje o prvom mestu na tabeli i na listi strelaca

ALEKASANDAR MITROVIĆ POKAZUJE BENZEMI I RONALDU KO JE GAZDA: "Saudijski El Klasiko" odlučuje o prvom mestu na tabeli i na listi strelaca

DERBIJEM između Hilala i Itihada, prvim ovosezonskim "pustinjskim El klasikom" spušta se zavesa na četvrto kolo saudijske Pro lige, a to će biti prilika za najboljeg srpskog strelca svih vremena Aleksandra Mitrovića da dodatno uveća svoj golgeterski saldo i direktnom duelu sa drugim najboljim strelcem lige Karimom Benzemom pokaže ko je gazda.

21. 09. 2024. u 11:26 >> 12:43

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21