USPEŠNA PROVERA PRED GENT: Zvezda savladala Vojvodinu u Novom Sadu!

A. Ilić

22. 11. 2020. u 17:21 >> 19:30

FUDBALERI Crvene zvezde slavili su protiv Vojvodine (2:0) u 15. kolu Superlige Srbije.

УСПЕШНА ПРОВЕРА ПРЕД ГЕНТ: Звезда савладала Војводину у Новом Саду!

Generalna proba pred duel u Belgiji protiv Genca bila je više nego uspešna. Crvena zvezda je pretila tokom većeg dela meča.

Imali su izabranici Dejana Stankovića veliki broj prilika, te je vođstvo crveno-belih iz Beograda moglo da bude veće.

Gajić je iskoristio dodavanje Mirka Ivanića, a defanzivci Vojvodine dali su Zvezdinom vezisti previše prostora, šutirao je Gajić, a Vukliš nije mogao ništa da uradi kako bi neutralisao udarac.

Potom je u 74. minutu sa penala Zvezda uvećala prednost sa "bele tačke". Prethodno je Đuričin oborio Nikolića u šesnaestercu domaćih.

Vojvodina u narednom kolu gostuje Radničkom u Nišu, dok će nakon duela u Belgiji Crvena zvezda igrati sa Radom.

VOJVODINA: Vukliš – Andrić, Bralić, Đorđević, Devetak – Bjeković (Stojković od 46), Drinčić, Bojić – Čović (Zukić od 76.), Vukadinović (Gemović od 80.) – Mrkaić (Đuričin od 65.).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Eraković – Sanogo, Petrović, Kanga (Nikolić od 73)– Ben (Degenek od 83) i Ivanić (Spiridonović od 88) – Falćineli (Vukanović od 83).

KRAJ MEČA

92 MINUT. Imala je Zvezda tri na dva, Devetak u poslednjem trenutku blokira Spiridonovića i spašava gol Vojvodine.

91. MINUT - Lepa šansa za Andrića, ne uspeva da postigne gol.

87. MINUT - Šutirao je Vukanović sa distance, a njegov projektil ide preko gola domaćina.

79. MINUT - Drinčić je iz prekida pokušao, ali se o defanzivce Zvezde lopta odbija u korner.

75. MINUT - Ben siguran sa "bele tačke".

74. MINUT - Nikolić pada u šesnaestercu Vojvodine, oborio ga je Đuričin. Penal za Zvezdu.

72. MINUT - Nova prilika iz prekida, brane se igrači Zvezde. Čini se da su gosti dobro skautirali Vojvodinu i svaki put kada je pretio Drinčić uspešno su se branili.

70. MINUT - Pao je nakon izgrađene akcije Čović u šesnaestercu, igrači Vojvodine traže penal, a Novak Simović pokazuje da se igra nastavi.

65. MINUT - Bezopasan pokušaj Andrića nakon prekida, šutira kraj gola Borjana.

55. MINUT - Pas Bena nakon greške Drinčića do Falčinelija. Italijan je šutirao, a Vukliš odlično reaguje.

53. MINUT - Probao je El Fardu Ben iz teške pozicije, šutirao je iskosa, a pogodio je samo spoljni deo mreže.

49. MINUT - Pobegao je Ivanić Andriću, šutirao, ali još jednom neprecizno.

47. MINUT - Lagan tempo igre na početku drugog poluvremena. Lopta u nogama domaćih igrača, ali bez krajnjeg epiloga.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. MINUT - Oprobao je udarac i Ben, nije bio ništa precizniji od Italijana.

44. MINUT - Šutirao je Falčineli, ali pored gola.

43. MINUT - Nakon rutinske intervencije požalio se na povredu Borjan, ali je nastavio meč.

38. MINUT - Sada se oprobao i Milunović, šutirao je i on pored gola.

37. MINUT - Nakon greške odbrane domaćeg tima Petrović šalje do Ivanića koji šutira kraj gola nemoćnog Vukliša.

32. MINUT-  Grub start Strahinje Erakovića, Simović mu pokazuje žuti. Prekid sa ivice šesnaestera iskosa za domaći tim. Izveo je Drinčić. Pogodio je Bena u živom zidu.

27. MINUT - Nakon prekida iskosa probao je Drinčić, lak plen za Borjana.

25. MINUT - GOL ZA ZVEZDU! Vukadinović je povukao po desnoj strani, probao je da ubaci u šesnaesterac. Lopta dolazi do Ivanića koji vuče kontru, Gajić uzima loptu, dozvoljeno mu je previše prostora, 0:1.

17. MINUT - Devetak dobija žuti karton, a Crvena zvezda veliku priliku iz prekida. Šutirao je Ben - lopta tik iznad prečke ide. Vukliš je bio na lopti.

12. MINUT - Nešto slabiji ritam u ovom trenutku. Igra se većinom na sredini terena.

5. MINUT - Prvi put pripretila je Zvezda, a odbrana domaćina otklanja opasnost. Andrić šalje loptu u korner

2. MINUT - Iz prekida je probao Drinčić, ali je odbrana Zvezde dobro reagovala.

1. MINUT - Odmah je Vojvodina pokazala da se neće braniti. Šutirao je Saničanin, pre toga i Čović. Tri kornera za domaći sastav za manje od dva minuta.

Pratite "Novosti sport" na Fejsbuku

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen samo zato što se krstio, Novosti otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen "samo zato što se krstio", "Novosti" otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

Reprezentativac Srbije u džudou Nemanja Majdov objavio je nešto neverovatno: posle Olimpijskih igara u Parizu, na kojima je učestvovao u kategoriji takmičara do 90 kilograma težine, suspendovan je iz sporta - jer se krstio pred izlazak na borilište u prestonici Francuske. "Novosti" vam donose - kako je Međunarodna džudo federacija na vrlo lukav način izvela kažnjavanje našeg borca.

19. 09. 2024. u 16:07

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21