SUPERLIGA SRBIJE: Radnički prekinuo seriju poraza, Bačka stigla do druge pobede u prvenstvu

07. 12. 2020. u 15:28

FUDBALERI Radničkog iz Niša pobedili su na gostujućem terenu ekipu Rada sa 1:0, u utakmici 17. kola Superlige Srbije.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Раднички прекинуо серију пораза, Бачка стигла до друге победе у првенству

Jedini gol na meču postigao je Dušan Stoiljković u 76. minutu i tako doneo trijumf Nišlijama posle četiri vezana prvenstvena poraza.

U 79. minutu utakmice drugi žuti karton dobio je igrač Radničkog Ognjen Bjeličić, ali "građevinari" nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednostu i izbegnu poraz.

Radnički se sada nalazi na 11. mestu sa 24 boda, dok je ekipa Rada na 18. poziciji sa 13 osvojenih bodova.

U drugom meču koji je odigran danas ekipa Bačke je na domaćem terenu, nakon preokreta pobedila Metalac sa 3:1.

Klub iz Gornjeg Milanovca je poveo u 14. minutu, a ekipa iz Bačke Palanke je u nastavku preokrenula golovima, Nikole Žakule u 38. minutu, Dobrivoja Velemira u 53. sa penala i Luke Ratkovića u 60. minutu meča.

Bačkoj je ovo druga pobeda u Superligi i ujedno i prva od 29. avgusta kada je pobeđena ekipa Voždovca.

Na tabeli domaćeg prvenstva Bačka ima 11 bodova i nalazi se na pretposlednjem mestu, dok je Metalac osmi sa 25 bodova.