JESENJI DEO SUPERLIGE KROZ PRIZMU STATISTIKE: "minimalci" ubedljivo najčešći, čak 40 puta 1:0!

S. B.

03. 01. 2021. u 19:28

NA 189 jesenas odigranih prvenstvenih fudbalskih utakmica Superlige (utakmica 6. kola Radnički - Proleter je registrovana službenim rezultatom 3:0, pa se ne računa) postignuto je 505 pogodaka, od kojih su pet autogolovi, a strelac jubilarnog, 500. gola, bio je fudbaler TSC Marko Petković u 66. minutu utakmice 19. kola, Inđija - TSC 0:3.

ЈЕСЕЊИ ДЕО СУПЕРЛИГЕ КРОЗ ПРИЗМУ СТАТИСТИКЕ: минималци убедљиво најчешћи, чак 40 пута 1:0!

To je zabeležio Branislav Trajanovski, precizni novosadski statističar, kao i da je u prvom poluvremenu utakmica postignuto 237 golova, a u drugom 268. U "regularnom" toku postignuto je 476 golova, a u nadoknadi vremena 29.

ODBRANE

ZVEZDA ima najbolju odbranu sa 7 primljenih golova (0,37), a odmah su tu i Partizan sa 12 (0,63) i Proleter, takođe sa 12, ali na 18 utakmica, pošto se ne računa meč sa Nišlijama za zelenim stolom, pa je prosek 0,67. Najslabije odbrane imaju Rad (35 golova - 1,84) i Inđija sa 34 (1,79).

- Gol je najčešće postizan u 70. minutu, čak 13 puta. Najviše golova palo je pred odlazak na poluvreme, od 31. do 45. minuta i to 88 puta, a prosek postignutih golova je 2,67, što je solidno.

- Najčešći rezultat bio je "minimalac" od 1:0, čak 40 puta, a najubedljiviju pobedu ostvario je TSC protiv Novog Pazara, 7:0. Najduži niz od deset pobeda zabeležila je Zvezda od prvog do 10. kola, a najduži niz od šest poraza, Mačva, od 8. do 13. kola - kaže Trajanovski.

Crvena zvezda je ostvarila najviše pobeda, čak 17, a Bačka najmanje, samo dve. Majstor remija je Metalac, sa sedam nerešenih utakmica, Inđija nema nijedan remi, a Zvezda nema nijedan poraz.

Klub iz Ljutice Bogdana je i najuspešniji domaćin, 9-1-0 (92,59 odsto bodova) i ujedno najuspešniji gost 8-1-0 (93,33 odsto). Najneuspešniji domaćin je Zlatibor 2-0-7 (22,22 odsto poena), a najneuspešniji gost je Bačka 0-2-8 (6,66 odsto).S. B.

LUKIĆ I ASANO JURE MAKARIĆA

NAJBOLjI strelci jesenjeg dela prvenstva bili su Makarić (Radnik) sa 12 golova, Lukić (TSC) sa 11 i Asano (Partizan) sa 10.
Što se klubova tiče, Zvezda je najefikasnija sa 51 golom (2, 68 po utakmici) ispred Partizana sa 42 (2,21), a najslabije strelce imali su Mačva (11 golova - 0,58) i Zlatibor (13 - 0,68).