UBEDLJIVA UVERTIRA PRED DERBI: Partizan "razbio" Metalac u Humskoj (VIDEO)

A. Ilić

03. 04. 2021. u 18:06 >> 19:53

FUDBALERI Partizana spremno dočekuju "večiti derbi". Slavili su protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca 3:0.

УБЕДЉИВА УВЕРТИРА ПРЕД ДЕРБИ: Партизан разбио Металац у Хумској (ВИДЕО)

90Imao je nekoliko prilika Partizan da savlada golmana gostiju Puletića u prvom poluvrmenu.

Prvo je mnogo čekao Marković, potom je blokiran Asano, da bi nekoliko napada kasnije Holender pokazao nesebičnost u dva na jedan situaciji pokušavši da proigra Markovića koji je bio u ofsajdu u izglednoj prilici crno-belih.

Ipak, do poluvremena Sejduba Suma uspeva da zatrese mrežu. Oboren je Marković od strane Bojana Mlađovića u šesnaestercu, Suma je izveo najstrožu kaznu za 1:0.

U drugom poluvremenu Partizanu je trebalo svega nekoliko minuta da reši pitanje pobednika. Prvo je Jojić iskoristio grešku domaćeg tima za 2:0, u 54. minutu, da bi Lazar Marković u 58. minutu zatresao mrežu na proigravanje Miljkovića.

Partizan u sredu od 18 časova ide na megdan Crvenoj zvezdi u 163. večitom derbiju.

Partizan - Metalac 3:0

(Suma 44'p, Jojić 54', Marković 58')

Stadion: Partizana

Sudija: Danilo Grujić

PARTIZAN: Stojković – Miljković, S. Marković, Ostojić, Obradović (Urošević od 66.) – Zdjelar (Šćekić od 61.), Jojić – Marković (Stevanović od 61.), Suma (Pavlović od 66), Jović (Asano od 46.) – Holender.

METALAC: Puletić – Vlalukin, Rogač, Pecelj (Grbović od 59.) , Vasiljević – Krajišnik – Cvetković, Maksimović (Jokić od 59.), Zoćević (Kokir od 59.), Mlađović – Katanić.

Tok dešavanja iz Humske pratite na našem sajtu u nastavku teksta

DRUGO POLUVREME

90. MINUT - Meč je završen zasluženom pobedom crno-belih koji su tokom većeg dela meča kontrolisali igru.

85. MINUT - Partizan je ovaj meč već arhivirao, ne žele crno-beli previše da rizikuju pri ovom rezultatu jer ih već u sredu čeka derbi.

77. MINUT - Period napada crno-velih nedostaje samo završnica. Probao je Stevanović, a pre toga i Asano. Ipak dobro reaguje odbrana.

65. MINUT - Usledio je pad ritma nakon poslednjeg gola Partizana.

58. MINUT - GOL PARTIZAN - Lazar Marković koristi proigravanje Miljkovića i nastavlja svoju golgetersku seriju.

54. MINUT - GOL PARTIZAN - Koristi Jojić grešku metalca i rutinski donosi 2:0 Partizanu.

51. MINUT - Rogač greši, Suma šutira, a Puletić sigurno hvata loptu.

47. MINUT - Vlalukin je oprobao udarac, daleko od gola.

46. MINUT - Vidno je da je Takumo Asano ulaskom uneo energiju u napad Partizana. Ipak, uspeva odbrana da reaguje pre nego

PRVO POLUVREME

45. MINUT - KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Partizan je bio bolji rival, imali su crno-beli nekoliko dobrih prilika, ali do gola su došli tek u završnici.

44. MINUT - GOL PARTIZAN - Suma je bio siguran, lopta u jednu, a Puletić u drugu stranu.

43. MINUT - PENAL ZA PARTIZAN - Sada se Marković našao u prodoru, oborio ga je Bojan Mlađović. Grujić pokazuje na "belu tačku". Čini se da je bio nepotreban start pošto je fudbaler Partizana već uputio centaršut.

42. MINUT - Žuti karton dobio je zbog prigovora Lazar Marković, crno-beli tražili jedanaesterac.

40. MINUT - Šutirao je Jović na proigravanje Sume, blokirao je Vlalukin - korner za Partizan.

35. MINUT - Oprobao je udarac i Krajišnik, ponovo siguran Stojković.

33. MINUT - Marković odlično podiže za Jovića, a njemu je malo falilo da zatrese mrežu.

31. MINUT - Maksimović je oprobao šut, a Vladimir Stojković odlično postavljen.

25. MINUT - Ponovo miran period igre bez uzbuđenja, imao je Jojić jednu priliku iz prekida, ponovo je bio neuspešan.

15. MINUT - Prekid je izveo Jojić, bio je blizu gola Puletića.

11. MINUT - Sima je proigrao Holendera, a on prosleđuje do Markovića koji je bio u ofsajdu.

8. MINUT  - Velika prilika za Partizan. Suma je fantastično proigrao Lazara Markovića koji se nećkao predugo, odbrana odbija do Sume, šutira omaleni vezista bez gola na kraju.

3. MINUT - Spor tempo na početku meča. Nema uzbuđenja.

1. MINUT - Utakmica je počela.

Nešto ranije Crvena zvezda je pobedila Napredak u Kruševcu rezultatom 4:1, više o tom meču čitajte OVDE

Pratite Novosti sport na Fejsbuku

ALEKASANDAR MITROVIĆ POKAZUJE BENZEMI I RONALDU KO JE GAZDA: Saudijski El Klasiko odlučuje o prvom mestu na tabeli i na listi strelaca

ALEKASANDAR MITROVIĆ POKAZUJE BENZEMI I RONALDU KO JE GAZDA: "Saudijski El Klasiko" odlučuje o prvom mestu na tabeli i na listi strelaca

DERBIJEM između Hilala i Itihada, prvim ovosezonskim "pustinjskim El klasikom" spušta se zavesa na četvrto kolo saudijske Pro lige, a to će biti prilika za najboljeg srpskog strelca svih vremena Aleksandra Mitrovića da dodatno uveća svoj golgeterski saldo i direktnom duelu sa drugim najboljim strelcem lige Karimom Benzemom pokaže ko je gazda.

21. 09. 2024. u 11:26 >> 12:43

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21