PETARDA ZVEZDE U BAČKOJ PALANCI: Bod do jednog rekorda, tri gola do drugog (VIDEO)

14. 05. 2021. u 17:40 >> 20:01

FUDBALERI Crvne zvezde došli su na korak od obaranja svetskog rekorda u broju osvojenih bodova tokom jedne sezone, pošto su trijumfom u Bačkoj Palanci nad domaćom OFK Bačkom 5:0 stigli do 105 bodova.

ПЕТАРДА ЗВЕЗДЕ У БАЧКОЈ ПАЛАНЦИ: Бод до једног рекорда, три гола до другог (ВИДЕО)

Prvo poluvreme obeležio je trostruk iasistent Gelor Kanga koji je nameštao golove PAvkovu i Gavriću, a izveo je i korner posle koga je Petrović postigao gol i ako to nije bila asistencija u klasičnom smislu.

U prvom delu igre na trenu je bio kombinovani tim, u nastavku su ušli standardni prvotimci, ali nisu uspeli da nadmaše golgeterski skor rezervista.

Mreže ipak nisu mirovale jer je Ivanić postigao peti gol pred kraj susreta.

Zvezda u poslednjem kolu dočekuje Metalac u utakmici u kojoj će po svemu sudeći pasti dva rekorda - svetski u broju bodova osvojenih u jednoj sezoni koji trenutno drži Seltik i srpski, po broju datih golova, koji je u vlasništvu Partizana.

Zvezdi je za prvi potrebna pobeda, a za drugi da njeni igrači postignu tri gola.

Imaće crveno-beli priliku da osvoje i duplu krunu, pošto 25. maja dočekuju večitog rivala na svom stadionu, a da li će na tom meču biti navijača pročitajte u našoj vesti OVDE.

DRUGO POLUVREME

86. MINUT - Ipak peti gol Zvezde. Ivanić je poslužen kao na tacni i nije mu bilo teško da savlada Aleksu Milojevića.

85. MINUT - Ivanić prolazi po levom krilu, ubacuje u sredinu gde se spetljao Falčineli, odbitak pokušava da iskoristi Katai ali ostaje 4:0.

78. MINUT - Nova prilika za Kataija,lopta idre preko gola.

74. MINUT - Pokušao je dva puta Falčineli, ali mreža golmana Milojević za sada miruje u drugom poluvremenu.

64. MINUT - Trostruka promena u ekipi Zvezde. Ušli su Falčineli, Ivanić i Gajić, a izašli Pavkov, Gavrić i Srnić.

59. MINUT - Pokušao je Katai iz daljine, ostaje 4:0 za rveno-bele.

55. MINUT - Milojević sprečava da pukne petarda, zaustavio je pokušaj Pavkova na asistenciju Kataija.

Nastavljena je utakmica u Bačkoj Palanci. Dejan Stanković je izvršio dve izmene, Aleksandar Katai i El Fardu Ben zamenili su Aleksu Vukanovića i Gelor Kangu.

PRVO POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme u Bačkoj Palanci, gde će se naredne sezone s razlogom igrati prvoligaški fudbal. Napisati da je Zvezda deklasirala Bačku bilo bi precenjivanje ekipe iz Bačke Palanke.

40. MINUT - Novi pokušaj Bačke, Lazar Mihailović je uputio prvi udarac u okvir gola Zvezde.

36. MINUT - 4:0 Gavrićev drugi pogodak na meču. Kanga deli asistencije kao Džon Stokton.

35. MINUT - Jedan od retkih napada Bačke, Eskić je centrirao ali do lopte nije stigao Ratković.

31. MINUT - Petrović je pokušao iz daljine, a Milojević jedva izbacio u korner, ali posle udarca iz ugla Petrović pogađa za 3:0.

27. MINUT - Gavrić propušta novu priliku, čini se da se OFK Bačkoj sprema katastrofa.

26. MINUT - Fudbaleri Bačke mogu samo da zahvale svom golmanu Milojeviću što nije 3:0 pošto je odbranio nemoguće Vukanoviću.

24. MINUT 2:0 - Gavrić je kaznio grešku Eskića, opet je asistent Kanga!

22. MINUT - Prva ozbiljna akcija domaćina na meču. Piše se udarac na gol Ratkovića, mada je ta lopta bila predaleko da bi ugrozila Popovića.

15. MINUT - GOL ZA ZVEZDU - Pavkov pogađa mrežu Bačke, na centaršut Kange. Lukavo su izveli slobodan udarac crveno-beli i još jednom potvrdili da su kraljevi prekida!

12. MINUT - Gavrić je po levom krilu lepo uposlio Pavkova, ali u ofsajdu je napadač crveno-belih.

Nema prilika posle deset minuta igre, ali ima kiše koja je počela da pada na stadionu Slavko Maletin Vava.

Počela je utakmica, Zvezda ima prvi napad.

OFK BAČKA - CRVENA ZVEZDA 0:5

(Pavkov 15; Gavrić 24, 36; Petrović 31; Ivanić 86)

Stadion: Slavko Maletin Vava;
Gledalaca: Bez prisustva publiie;
Sudija: Momčilo Marković.

OFK Bačka: Milojević – Parađina, Stojanović, Nedeljković – Aleksić, Eskić, Njamculović, Ratković, Mihailović – Mijatović, Zličić.

Crvena zvezda: Popović – Degenek, Pankov, Gobeljić – Srnić, Gavrić – Petrović - Vukanović, Kanga, Nikolić  - Pavkov.

Crveno-beli su već overili odbranu šampionske titule, dok je domaćin odavno izvadio vizu za povratak u drugi razred srpskog fudbala.

Zvezda ima motiv u vidu obaranja rekorda evropskog fudbala u broju osvojenih bodova, koji trenutno drži škotski Seltik.

Drugi rekord koji juri Zvezda je broj pogodaka u domaćim šampionatima koji je u vlasništvu Partizana, za koji je crveno-belima potrebno da postignu osam golova u poslednja dva kola.