HRABRA ZVEZDA NAMUČILA CSKA: Crveno-beli ispustili pobedu u završnici

A. Ilić

15. 10. 2021. u 20:54 >> 20:54

KOŠARKAŠI Crvene zvezde poraženi su u 4. kolu Evrolige od CSKA u Moskvi.

ХРАБРА ЗВЕЗДА НАМУЧИЛА ЦСКА: Црвено-бели испустили победу у завршници

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA u Moskvi rezultatom 78:76 (17:21, 25:21, 15:15, 21:19).

Crvena zvezda odigrala je odličnu utakmicu protiv ruskog tima, još jednom su crveno-beli prikazali odličnu odbranu, a proradio je konačno i napad.

Imali su igrači Dejana Radonjića prednost tokom većeg dela meča, a u završnici im je nedostajalo snage da dođu do izjednačenja.

Prvu deonicu dobili su crveno-beli rezultatom 17:21, nakon čega je usledio odgovor ruskog tima, da bi na kraju prvog poluvremena rezultat bio 42:42. U trećoj deonici Zvezda je došla do maksimalne prednosti od sedam poena, da bi u završnici meča do izražaja došao individualni kvalitet Šveda i Klajburna.

CSKA - Crvena zvezda 78:76

CSKA: Lundberg 8, Bolomboj 11, Komenko, Ukhov 3, Iliev 2, Antonov 3, Vojtman 12, Klajburn 18, Lopatin, Kurbanov 5, Šved 16

CRVENA ZVEZDA: Gušić, Lazarević 2, Volters 16, Uskoković, Davidovac 2, Mitrović 4, Kalinić 11, Dobrić 10, Holins 5, Simonović 2, Ivanović 10, Kuzmić 14.

Kraj meča 78:76

40' nije Zvezda imala snage za podvig, Ivanović i Kalinić spustili su na 78:76, za pobedu nije bilo snage.

39' Sada serija 9:0 ruskog tima, Šved i Lundberg vode Ruse ka mirnijoj završnici - 78:71

36'  Poenima Lindberga i Šveda CSKA ponovo domaći u osetnijem vođstvu - 76:71.

35' Volters krade loptu, Zvezdina serija 9:0 dala je rezultata, ponovo vode crveno-beli 69:71, a potom Kurbanov izjednačuje.

34' Kalinić novom trojkom vraća Crvenu zvezdu na minus 4 - 69:65. Naterao je Kalinić Klajburna da pogreši. Volters probija i spušta Zvezdu na -2.

33' Problemi u napadu za Crvenu zvezdu, ne dolaze u ovim trenucima gosti do prostora za organizaciju igre, Klajburn šesnaestim poenom dolaze do osam poena prednosti, a novom trojkom Voltersvraća na 67:62.

32' Nova trojka Rusa, Vojtman pogađa, a potom i Šved za 65:59.

31' Klajburn novom trojkom vraća u vođstvo CSKA. Potom pogađa dva penala i Lazarević za 60:59.

Treća četvrtina 57:57

30' Promašio je za tri Ivanović poslednji napad imali su domaći. Uz zvuk sirene pogodio je preko Simonovića Šved za 57:57.

29' Nova trojka i 11 poen Klajburna  za 54:55, potom Simonović upisuje poene.

27' Već nekoliko puta igrači CSKA promašuju ceo obruč na šutu za tri.

26' Bolomboj zadaje mnogo glavobolja gostima, u narednom napadu previše prostora dobio je Nikola Ivanović, nova trojka za 51:55.

24' Zanimljivo je da je ubrzan tempo igre. Zvezda već na 10 poena, dok domaći nemaju nijedan faul. Usledio je deveti poen Bolomboja za 49:52.

23' Poenima Voltersa Crvena zvezda dolazi do +7 (42:49).

22'Slabo otvaranje drugog poluvremena na ofanzivnom planu za CSKA

21'Kuzmić nastavlja sa dobrom partijom. Kuzmić daje dva poena, onda kupi defanzivni skok, a nastavlja sa još jednim kucanjem - 42:46

Druga četvrtina 42:42.

20' Oprobao je Davidovac šut za tri, bio je neprecizan, Bolomboj promašuje, a iz narednog napada Šved uvećava prednost na 42:39, anulirao ju je Volters trojkom u poslednjoj sekundi.

19' Klajburn precizan za tri, posle dugo vremena vodi CSKA - 40:39.

18' Šved, a sa druge strane Volters bili su precizni. Zvezda održava minimalnu prednost.

17' Nastavlja se šuterski obračun. Voitman pogađa za tri, a Nikola Kalinić uz nove poene vrađa Zvezdu u prednost - 35:37.

16' Lundberg je bio precizan sa penala, a posle i Šved, CSKA na minus dva. Novi poeni Lundberga i serija 7:2 domacić. Nikola Kalinić u presudnom momentu trojkom prekida seriju 35:32-

15' Polovičan je sa penala bio Klajburn. Domaći sastav se dosta muči da dođe do poena, a sa druge strane do ofanzivnog skoka dolazi Kuzmić koji potom proigrava Dobrića za deseti poen - 26:32.

14' Četvrti poen Ognjena Kuzmića za do sada maksimalnih +5 Crvene zvezde - 23:28. Odmah sa druge strane  Šved sa penala smanjuje prednost crveno-belih. Usledio je period u kome se igralo bez koševa, a Klajburna je u polaganju sprečio Ognjen Kuzmić blokadom, a centar gostiju potom je sa druge strane došao do lakih poena za 25:30.

13' Ostin Holins hladnokrvno, nova trojka za Zvezdu koja održava prednost nad Armejcima - 23:26

12' Antonov pogađa za tri. Crvena zvezda radi dobar posao, domaći tim primoran je na šut sa distance, nemaju mnogo rešenja u reketu igrači CSKA - 20:21. Peti poen Nikole Ivanovića koji za razliku od meča sa Žalgirisom večeras izgleda dosta raspoloženije - 20:23.

Prva četvrtina 17:21

10' Drži tim dejana Radonjića igru pod kontrolom i zasluženo vodi 17:21. U prvoj četvrtini Crvena zvezda je šutirala 88 posto za dva (9 od 8), dok je tim sa Malog Kalemegdana ubacio jednu trojku iz pet pokušaja, a jedina stavka koja je na strani domaćeg sastava jesu skokovi. Imali su ih Armejci pet, naspram tri Zvezde.

9' Hladnokrvna igra Crvene zvezde za sada, upisao je poene i Nikola Ivanović, potom fantastično proigrava Mitrovića za 15:21.

7' Još jednom je siguran Ognjen Dobrić koji dolazi do novih poena. Odgovorio je sa druge strane Hojtman - 13:14

6' Poenima Ognjena Dobrića Zvezda dolazi do novog vođstva - 11:12.

5' Johanes sa penala dovodi CSKA do za sada maksimalnih +3 - 9:6.

4' Nejt Volters upisuje prve poene za Zvezdu večeras, ujedno dolaze crveno-beli do prvog vođstva, a potom Bolomboj zakucava za 7:6.

3' Holins upisuje prve poene za Zvezdu, u narednom napadu i Kuzmić dolazi do lakog koša u reketu - 5:4, viđena je potom i odlična odbrana Davidovca.

2'Nikita Kurbanov pogađa za dva uz faul, to su ujedno prvi poeni na meču - 3:0.

1' počela je utakmica, dobra Zvezda u odbrani, a sa druge strane Davidovac gubi loptu.

Uoči meča

Oba tima u meč ulaze sa dve pobede i jednim porazom, a tradicija je na strani "Armejaca". Zvezda na svojoj strani ima odličnu odbranu koja tim Dejana Radonjića krasi ove sezone.

Zanimljiv je i podatak da Crvena zvezda nikada nije slavila u Moskvi, a najbliži tome bili su 2016. godine u četvrtfinalu Evrolige, poraženi su tada 77:76.

Zanimljivo je da su tada u timu bili Marko Simonović, Luka Mitrović, Branko Lazić i Maik Cirbes, a sa klupe je tim sa Malog Kalemegdana i tada predvodio Dejan Radonjić.

Do sada su u proseku primili 61,7 poena i imaće težak zadatak da zaustave ekipu koja je u proseku dala 83,7 poena.

- Nadamo se da ćemo što pre izaći iz problematike sa povredama i da ćemo imati još igrača na koje možemo da računamo za sledeći period, koji je takođe jako zahtevan. Sigurno ćemo dati sve od sebe i pokušati da odigramo najbolje što možemo. Znamo protiv koga igramo, ali želimo da izađemo na parket i damo maksimum - Rekao je u susret meču Dejan Radonjić.

BONUS VIDEO

PRATITE NPORTAL NA FEJSBUKU

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen samo zato što se krstio, Novosti otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen "samo zato što se krstio", "Novosti" otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

Reprezentativac Srbije u džudou Nemanja Majdov objavio je nešto neverovatno: posle Olimpijskih igara u Parizu, na kojima je učestvovao u kategoriji takmičara do 90 kilograma težine, suspendovan je iz sporta - jer se krstio pred izlazak na borilište u prestonici Francuske. "Novosti" vam donose - kako je Međunarodna džudo federacija na vrlo lukav način izvela kažnjavanje našeg borca.

19. 09. 2024. u 16:07