EVROLIGA: Zvezda slaba da sruši tradiciju, prva pobeda Kokoškova u Evroligi!

A. Ilić

02. 10. 2020. u 19:28 >> 21:34

KOŠARKAŠI Crvene zvezde nisu uspeli protiv tradicije. Poslednji put u "Ulker" dvorani slavili su 1988. godine, a večeras ni u jednom trenutku nije dovedena u pitanje pobeda izabranika Igora Kokoškova koji su slavili 77:63 (24:20, 18:10, 15:11, 20:22)

ЕВРОЛИГА: Звезда слаба да сруши традицију, прва победа Кокошкова у Евролиги!

Crvena zvezda je dobro otvorila meč, na početku imala i prednost 9:3. Brzo je odgovorio domaćin, te prvu deonicu dobio 24:20, nakon toga usledila je sve bolja igra domaćina. Imala je Zvezda na momente dobru igru u odbrani, ali daleko od toga da je imala rešenja u napadu.

Uspeli su izabranici Sađe Obradovića da se spuste na 11 poena, iako su u jednom trenutku gubili sa 19 poena. Ali su sa tri brzo izgubljene lopte propustili šansu da se vrate u meč.

FENERBAHČE: Hamilton, Braun 17, Mahmutoglu 2, Biberović, De Kolo 12, Pier 3, Bartel 5, Veseli 8, Edi 4, Muhamed 11, Diveroglu 1, Ulanovas 12

CRVENA ZVEZDA: Hol 12, Volden 9, Lojd 14, Davidovac 5, Lazić, Rit 4, Radanov, Dobrić 6, Simonović, Jagodić-Kuridža 5, Simanić, Kuzmić 7

KRAJ MEČA 77:63 (24:20, 18:10, 15:11, 20:22)

74:59 - Ulazimo u poslednji minut utakmice.

72:57 - promašuje dva banjanja Jan Veseli, sa druge strane Lojd pogađa za tri.

72:52 - Raste prednost Fenerbahčea.

62:48  - Mogla je Zvezda da se spusti na jednocifreni deficit, ali su igrači crveno-belih tri puta izgubili loptu i dozvolili protivniku da odbije nalete gostiju. Snažnim zakucavanje Veselog nateralo je Obradovića na minut odmora.

57:46 - Trojka Davidovca, Zvezda sve bolje igra u napadu. U jednom trenutku Fenerbahče je imao prednost od 19 poena,

TREĆA ČETVRTINA 57:41 (24:20, 18:10, 15:11)

57:47 - Kad god Zvezda uradi nešto dobro u napadu, dozvoli protivniku lake poene. Prvo je Dobrić uz zvuk sirene pogodio trojku, potom Kuzmić izašao visoko da brani Lorenca Brauna koji je lako poentirao.

55:38 - Nimalo lepa utakmica, tvrda igra sa obe strane sa malim brojem koševa.

50:35 - Trudi se Crvena zvezda, nekoliko borbenih situacija u odbrani, nedostaje samo uspešnost u napadu.

48:32 - Raste prednost Fenerbahčea, Ulanovas je zadavao velike probleme odbrani Crvene zvezde

KRAJ DRUGE ČETVRTINE 42:30 (24:20, 18:10)

42:30 - Lako je izašao Lorenco Braun sa odbranom Zvezde u završnici poluvremena.

35:28 - Nakon šest minuta igre bez postignutog koša Davidovac trojkom prekida post crveno-belih.

35:25 - Usledio je period loše igre u napadu izabranika Saše Obradovića, Fenerbahče zakucavanjem Lorenca Brauna odlazi na 10 poena prednosti.

30:25 - Zvezda bez šuta u tri napada, dva faula u napadu i izgubljena lopta Lojda, ipak crveno-beli igrom u odbrani su kompenzovali greške u napadu.

28:24 - Lepo je Lengston Hol proigrao Kuzmića koji Zvezdi donosi lake poene zakucavanjem.

26:20 - Laki poeni za Mahmutoglua, najveći zaostatak Zvezde do sada.

PRVA ČETVRTINA 24:20

24:20 - Dve trojke za redom Diksona, sa druge strane Duop Rit nije dozvolio domaćinu da se rezultatski odlepi. Cenar Zvezde je imao dve odlične solo akcije i došao je do lakih poena.

18:13 - Ulanovas koristi prostor koji su mu dali igrači Zvezde i trećom trojkom dovodi Turke do najveće prednosti. Problem za Zvezdu mogla bi da bude i činjenica da je uz Lazića i Marko SImonović rano dobio drugu ličnu grešku.

12:13 - Do prvog vođstva dolazi Fenerbahče, koristi Jan Veseli odlično bakdor dodavnje za lako zakucavanje. Odgovorio je odmah Volden poenima sa distance.

10:8 - Amerikanac Hol odličan i u odbrani, krade loptu, a nakon skoka u napadu Davidovac donosi nove poene Zvezdi. Potom Ulanovas postiže trojku.

8:3 - Novi poeni Hola, ovoga puta za tri. Crvena zvezda odlično igra u odbrani, pokušava domaćin sa distance, ali ih ne služi na početku šut.

0:2 - Lengston Hol je postigao prve poene na meču. Dve lične je brzo zaradio Branko Lazić.

Utakmica je počela minutom ćutanja za Majkla Odža, a Branko Lazić se emotivnom porukom oprostio od doskorašnjeg saigrača.