UŽIVO: Partizan - Venecija, crno-beli demolirali Italijane, Tomas i Miler-Mekentajer "preplivali" Veneciju!

A. Ilić

06. 10. 2020. u 21:27 >> 22:35

KOŠARKAŠI Partizana od 20 i 30 dočekuju na svom terenu ekipu Venecije u okviru drugog kola Evrokupa.

УЖИВО: Партизан - Венеција, црно-бели демолирали Италијане, Томас и Милер-Мекентајер препливали Венецију!

Košarkaši Partizana demolirali su Veneciju u 2. kolu Evrokupa 95:73  (23:23, 19:20, 33:15, 20:15)

Crno-beli su u prvom poluvremenu igrali egal, ten išta nije naglašavalo da će ovako ubedljivo savladati ekipu iz Italije.

U trećoj deonici upalio je Rašon Tomas "parni valjak" u petu brzinu, te gazio sve ispred sebe, nakon tri deonice postigao je 19 poena, od čega čak 16 u tom periodu igre.

Nastavio je Partizan i u četvrtoj istim tempom da igra. Zategla se odbrana crno-belih, a u napadu je sve funkcionisalo kako je trebalo.

PARTIZAN - VENECIJA 95:73  (23:23, 19:20, 33:15, 20:15)

Dvorana: Hala sportova “Ranko Žeravica”

Partizan: Mika 8, Miler-Mekentajer 18, Zagorac 4, Pejdž 8, Dangubić 3, Gordić 2, Janković S, 5, Jaramaz 17, Tomas 22, Trifunović, Mozli 6.

Venecija: Karasin 2, Stoun 3, Bramos 8, Tonut 8, Dej 5, De Nikolao, Vidmar 8, Šapel 9, Macola, Cerela 8, Fotu 3, Vat 16.

95:73 - KRAJ MEČA - Sigurno je Partizan priveo meč kraju, a prelomna je bila treća četvrtina koju su crno-beli dobili ubedljivo.

90:65 - Rašon Tomas uvećava prednost domaćeg tima. Neverovatna četvrtina crno-belih

88:65 Još jednom je Partizan ukrao loptu gostima, Miler-Mekintajer je povukao kontru, a Zagorac krunisao poenima. Posle dužeg vremena trojka za Veneciju, ubacio je Kerela - 88:65. Malo je Partizan zastao i u odbrani i u napadu, Mika je napravio faul u napadu, to je njegov peti penal.

82:60 Partizan je trojkom Pejdža otišao na 20+, a već u sledećem napadu neverovatno zakucavanje Nemanje Dangubića, koji je umalo polomio obruč.

KRAJ ČETVRTINE  75:58  (23:23, 19:20)

75:58 - Ne staje Partizan, uz faul pogađa Vilijam Mozli 33:15 je Partizan dobio treću deonicu.

71:56 - Kodi Miler-Mekentajer dolazi do ukradene lopte, Kasarin pravi nesportski faul, te Miler-Mekentajer ima tri bacanja. Potom je na isteku napada uz zvuk sirene pogodio sa distance. Treba napomenuti da je Tomas došao do svog 19. poena u meču, od toga je 16 postigao u trećoj deonici!

63:54 - Klupa Venecije primorana je da traži minut odmora. Nova trojka Rašona Tomasa.

60:52 - Tehničku grešku dobio je Valter De Rafaele, Partizan je na plus osam.

57:52 - Rašon Tomas nastavlja da igra dobro kada je to najpotrebnije. Pogodio je za dva, uz faul, već u sledećem napadu dolazi do svog deveto poena u trećoj deonici, dva puta je bio precizan sa linije za slobodna bacanja.

51:50 - Poenima Tomasa, Gordića i Jaramaza Partizan je ponovo preokrenuo.

44:47 - Ukrao je Džeremi Šapel loptu i lako poentirao.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE 42:43 (23:23, 19:20)

42:43 - KRAJ ČETVRTINE - Propustio je Partizan priliku da se vrati u vođstvo. Šapel je iskoristio nepažnju igrača Partizana za lake poene. Odgovorio je Erik Mika.

37:39 - Venecija je imala pet poena, polovičan je bio Fotu sa linije za slobodna bacanja, odgovorio je Jaramaz poenima uz faul.

32:33- Vot i Stoun su pogodili za Italijane, a Janković održao korak. Potom su usledila četiri napada bez pogodaka.

23-28- Stefano Tonut je bio siguran sa distance, prva prednost gostiju. Uvećao ju je dodatno Kasarin sa linije za slobodna bacanja.

PRVA ČETVRTINA 23:23

23:23 - KRAJ ČETVRTINE - Imao je Partizan kontrolu igre, ali je lošim šuterskim izdanjem u završnici deonice dozvolio protivniku da se vrati.

23:21 - Siguran je bio Nikola Janković sa linije za slobodna bacanja, a potom je Ostin Dej napravio faul u Napadu. Dangubić je propustio priliku da uveća prednost Partizana, dva puta je promašio sa linije za slobodna bacanja.

21:21 - Siguran je bio za dva Džeremi Šapel, njegovim poenima posle dugo vremena nerešeno je bilo na semaforu.

18:11 - Košarkaši Partizana imali su dug napad, oprobao je Pejdž šut za tri, do skoka dolazi Nikola Janković, a omaleni Amerikanac iz drugog pokušaja pogađa za tri.

10:7 - Oba tima su šuterski dobro ušla u meč. Polovičan je bio sa linije Miler-Mekentajer,  Partizan na plus četiri.

3:3 - Poveo je Partizan poenima Tomasa. Amerikanac je bio precizan za tri poena. Bramos odgovara sa druge strane.

Pratite "Novosti sport" na Fejsbuku

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen samo zato što se krstio, Novosti otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen "samo zato što se krstio", "Novosti" otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

Reprezentativac Srbije u džudou Nemanja Majdov objavio je nešto neverovatno: posle Olimpijskih igara u Parizu, na kojima je učestvovao u kategoriji takmičara do 90 kilograma težine, suspendovan je iz sporta - jer se krstio pred izlazak na borilište u prestonici Francuske. "Novosti" vam donose - kako je Međunarodna džudo federacija na vrlo lukav način izvela kažnjavanje našeg borca.

19. 09. 2024. u 16:07