PENGOS POČEO, RIVERS ZAVRŠIO: Katastrofa Zvezde u Rusiji

22. 12. 2020. u 17:29 >> 19:55

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su ubedljivo od domaćeg Zenita u 16. kolu Evrolige 98:69.

ПЕНГОС ПОЧЕО, РИВЕРС ЗАВРШИО: Катастрофа Звезде у Русији

Rivers je bio najefikasniji igrač u pobedničkom timu sa 23 poena i indeksom 26, Kevin Pengos, koji je najveći krivac što je Zvezda zaostala u startu, ubacio je 17, od čega 15 u prvom poluvremenu.

- Konačno sam dobio šuterski osećaj. Imali smo na trenutke poremećen fokus, ali treba da budemo ponosni na kraju - rekao je Kejsi rivers koji je u drugom poluvremenu ubacio sedam trojki iz osam pokušaja.

O'Brajent je ubacio 13, Davidovac 10, a Ognjen dobrić devet za našeg šampiona.

ČETVRTA ČETVRTINA

98:69 - KRAJ - Poraz Zvezde u Sankt Petersburgu!

93:63 - Zubkov pogađa za tri, Volden uzvraća, ali prekasno.

90:60 - Sedma trojka Riversa, koji je sve poene postigao u drugom poluvremenu - 23.

87:58 - Trojka Ponitke za plus 29 na kontu Rusa.

82:56 - Rivers je počeo da se šeta kroz odbranu našeg šampiona.

74:54 - Kejsi Rivers otvara poslednju četvrtinu trojkom, odmah zatim Tomas na asistenciju Berona vraća plus 20 domaćima.

TREĆA ČETVRTINA

69:54 - Kino Kolom postiže prve poene u dresu srpskog šampiona. Prvo dvojku, pa u narednom napadu i trojku.

65:49 - Tek druga trojka Zvezde, prva u drugom poluvremenu. Pogodio je O'Brajant.

65:46 - Kuridža ne koristi dodat6no bacanje, a u narednom napadu Zenita pravi faul kojim zvezda izlazi iz bonusa. Tomas je siguran

59:42 - Treća trojka Kejsija Riversa i Zvezda je opet u problemu...

56:42 - Zenit trojkama vraća osetniju prednost na startu drugog poluvremena.

DRUGA ČETVRTINA

48:37 - Malo je nedostajal oda Zvezda smanji na minus osam, ali je Simonović promašio poslednji šut u prvom poluvremenu. Dobrić sa devet i O Brajent sa sedam poena predvode napad Zvezde. Kod domaćih najefikasnije Pengos sa 15 i Beron sa 11 poena.

48:35 - Odmah posle prvog, usledio je i drugi tajm-aut ruske ekipe. Zvezda je realizovala napada, a Simonović odmah potom iznudio faul u napadu. Zvezda je smanjila na minus 13.

48:33 - Ćavi Paskval uzima tajm-aut posle serije Zvezde od 6:0.

48:27 - Druga trojka Berona. Nemilosrdan je prema bivšem klubu.

45:25 - Zubkov je promašio dve trojke u dva uzastopna napada, inače bi prednost ruske ekipe bila još osetnija.

44:22 - Dobrić (7) i Simonović (4) postigli su polovinu Zvezdinih koševa, s tim što je Dobrić jedini igrač Zvezde sa više od jednim uspešnim šutom iz igre.

43:19 - Prvi poeni Mateuša Ponitke, trojka.

40:16 - Beron pogađa prvu trojku, ukupno osmi poen bivšeg košarkaša Zvezde za rekordnu prednost Zenita od plus 24!

37:16 - Nastavlja se priča iz prvih deset minuta. Pengos odmara, ali njegovu ulogu preuzimaju ostali igrači ruske ekipe.

PRVA ČETVRTINA

30:12 - Zenit je rešio prvu četvrtinu u svoju korist sa plus 18. Moraće Zvezda mnogo bolje u napadu, a u odbrani da se nađe način kako zaustaviti Pengosa.

28:12  - U poslednji minut prve četvrtine ulazi se sa plus 16 za Zenit.

21:11 - Nije dugo trebalo Zenitu da vrati dvocifrenu prednost. Odlazi se na drugi tajm aut dva minuta pre kraja.

16:11 - Pengos je večeras nezaustavljiv, ali Uskoković drži priključak.

14:9 - Mini serija Zvezde kojom su crveno-beli prepolovili početno vođstvo ruske ekipe.

14:2 - I opet Pengos za tri!

11:2 - Pengos je za tri minuta postigao osam bodova i prednost domaćih se uvećava.

6:0 -Zenit otvara utakmicu sa dve trojke, a crveno-beli nervoznom igrom su prokockali prva tri napada.

Meč u dvorani Sibur arena bio je pod znakom pitanja zbog pozitivnih slučaja Kovid-19 infekcije u redovima crveno-belih, ali posle drugog testiranja i laboratorijskih analiza, čestice virusa su pronađene kod jednog neimenovanog igrača, tako da po pravilniku takmičenja, ne postoji prepreka da se meč u Rusiji odigra.

Zvezda u ovaj duel ulazi posle trijumfa nad Valensijom u prošlom kolu, pojačana za dva imena u odnosu na taj meč - Lengstona Hola, koji se oporavio od povrede, i Kino Koloma, za koga se očekuje da debituje u dresu beogradskog tima.