SRBIJA U POLUFINALU: "Orlovi" odlični protiv Holandije!

A. Ilić

14. 09. 2021. u 19:08 >> 19:08

ODBOJKAŠI Srbije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva koje se igra u Gdanjsku. Oni su savladali reprezentaciju Holandije sa 3:0.

СРБИЈА У ПОЛУФИНАЛУ: Орлови одлични против Холандије!

U Prvom setu viđena je rezultatska klackalica, a na kraju seta prelomili su odbojkaši Srbije i na kraju dobili prvi set.

Znatno sigurnija igra u drugom setu. Imali su izabranici Slobodana Kovača 4:1, potom i 7:2, nisu odstupali od zartane igre "Orlovi", te su došli do pet set lopti, a iskoristili su prvu.

Neizvesna je završnica viđena i u trećem setu, ali je Srbija upisala i treći set na svoj konto, nakon neizvesne završnice i na taj način "kupili" su odbojkaši Srbije kartu za polufinale.

Tamo ih čeka pobednik meča Italija - Nemačka.

TREĆI SET 25:23, 25:20

26:25 - Greška Holandije iz servisa, druga meč lopta za Srbiju.

25:24 - Dobro se brani Srbija, a potom Luburić snažno po bloku Holandije, lopta odlazi u aut.

24:24 - Ter Mat snažno servira - set lopta za Holandiju. Greši potom, novo izjednačenje.

23:23 - Jovović odličan, novo vođstvo za Srbiju, a potom novo izjednačenje.

22:22 - Usledila je greška iz servisa, novo izjednačenje.

21:20 - Srbiji ponovo vođstvo vraća Uroš Kovačević.

20:20 - Nimir vraća Holandiju na - 1, a potom iz servisa pogađa nekog od naših igrača, a lopta potom odlazi u aut.

19:16 - Dobra igra Srbije, Luburić upisuje poen, a potom i Majstorović.

16:14 - Odmah odgovara Lisinac, sjajan smeč za radost "Orlova".

15:14 - Parkinson posle dugo vremena spušta Holandiju na "minus" jedan.

5:5 - Abdel Aziz sa jedne, a Lisinac sa druge strane nadmašuju jedna drugog.

4:4 - Egal na početku trećeg seta, smenjuju se timovi u vođstvu.

DRUGI SET 25:23, 25:20

25:24 - Kovačević odličan, novi set za Srbiju!

24:20 - Kovačević novim poenom Srbiji donosi četiri set lopte.

22:19 - Abdel Aziz novim poenom vraća nadu Holandiji, bio je to njegov deseti poen u dosadašnjem toku meča. Kovač traži minut odmora.

20:15 - Uroš Kovačević večeras koriissti svaku priliku da ugrozi rivala, a potom sjajnim servisom Lisinac uvodi set u mirniji tok

18:14 - Održava Srbija prednost, dinamična igra, a na terenu se pitaju za sve naših odbojkaši u ovom delu.

13:8 - Nakon duže provere iz bloka lopta pogađa našeg igrača, odlazi u aut, a potom je usledilo "pecanje" rivala i novi poen za Srbiju.

11:5 - Raspada se igra Holandije, Ter Mat poentira, a odmah mu vraća Luburić.

7:2 - Usledila je još jedna greška Abdel Aziza.

6:2 - Srbija odlično brani, dva bloka, i vraćanje teških lopti na stranu protivnika unela su nervozu u redove "lala", a na kraju greši Abdel Aziz

4:1 - Sjajan servis Ivovića i novi poen za Srbiju. Odlično služi servis, ali i blok na početku seta.

2:0 - Srbija dobro počinje drugi set. Dobra igra u odbrani i fantastični udarci Kovačevića daju energiju našim odbojkašima.

PRVI SET 25:23

25:23 - Odličan servis Lisinca, radovali su se Holanđani, činilo se da je lopta u autu, ipak poen za Srbiju nakon VAR provere.

24:23 - Ulazimo u neizvesnu završnicu. Srbija ima set loptu nakon sjajnog smeča Kovačevića.

21:20 - Srbija sada vodi. Spreman je bio blok Lisinca i Kovačevića.

20:20 - Snnažan smeč Uroša Kovačevića za izjednačenje.

18:20 - Podraščanin je sputio na "minus" jedan, a onda Vilterburg vraća "lale" na plus dva.

14:17 - Vezuju Holanđani četiri poena. Srbija u ovim trenucima ima dosta problema sa servisom, napravili su naši odbojkaši pet servis grešaka.

13:14 - Nakon nekoliko dobrih servisa Holanđani se dobrim blokom u potpunosti vraćaju u meč i dolaze do vođstva.

8:10 - Srbija dolazi do dva poena prednosti nakon greške Ter Horsta.

5:5 - Igralo se poen za poenom u uvodu meča. Dosta tvrdo i neizvesno na obe strane. Nikola Jovović i Marko Podraščanin raspoloženi su na startu.