SRPSKI INŽENJERI SA VAŽNOM ULOGOM U PARIZU: Ovi naši stručnjaci će biti deo Olimpijskih igara 2024.
Šestoro inženjera Regulatornog tela za elektronske komunikacije i poštanske usluge (RATEL) biće deo tima za kontrolu radio-frekvencija tokom održavanja Olimpijskih i Paraolimpijskih igara u Parizu ove godine, saopštili su danas iz ove kompanije.

twitter.com/Paris2024
Na održavanju radio frekvencijskog spektra radiće dva tima, a među inženjerima biće samo tri žene od kojih su dve iz Srbije.
RATEL-ovi inženjeri biće deo tima na osnovu sporazuma o saradnji koji imaju sa francuskom Nacionalnom agencijom za frekvencije (ANFR).
Kontrola radio-frekvencija podrazumeva kontrolu upotrebe radio frekvencijskog spektra i rešavanja eventualnih smetnji.
Polovinom marta, u okviru pripreme tehničke podrške, stručnjacima je predstavljena merna oprema, koja će se koristiti za kontrolu radio frekvencijskog spektra, sistem mernih stanica i primenjena softverska rešenja.
Među tehničkim licima koji pružaju podršku organizaciji Olimpijskih i Paraolimpijskih igara u Parizu biće 250 inženjera na terenu, od čega je 107 inženjara iz 19 stranih administracija.
Manifestacija zahteva 100.000 očekivanih privremenih dozvola, 10 gradova gde će se održavati takmičenje i angažman 350 tehničkih lica, dodaje se u saopštenju.
BONUS VIDEO: Kad himna Srbije, "Bože pravde", zagrmi u Rusiji...
Preporučujemo

JURIMO ČETVRTI U NIZU! Evo današnjeg Tip "sigurica tiketa" sa nove tri realne kvote
REDAKCIJA Tipa vam je i juče predložila tiket koji se pokazao kao dobitan.
28. 07. 2025. u 06:42 >> 00:37

RUSE ODUŠEVILA LAŽNA VEST IZ SRBIJE! Rusija i dalje (uzalud) slavi...
Rusija i Ukrajina su, otkao je počeo rat koji Ruska Federacija naziva "specijalna vojna operacija", doveli do toga da se, na ovaj ili onaj način, i ostatak sveta uključi u taj sukob, a najnovije vesti na tu temu - stižu iz sfere sporta.
27. 07. 2025. u 16:58

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)