PORAZ SRPKINJA NA KRAJU: Rusija potvrdila kvalitet, sutra sa Mađarskom poslednji voz

19. 03. 2021. u 19:19 >> 21:39

RUKOMETAŠICE Srbije doživele su ubedljiv poraz na startu kvalifikacionog turnira za odlazak na Olimpijske igre u Tokiju.

ПОРАЗ СРПКИЊА НА КРАЈУ: Русија потврдила квалитет, сутра са Мађарском последњи воз

Tanjug

Bolje od izabranica Ljube Obradovića bile su Ruskinje koje su slavile sa 29:24.

Naša reprezentacija je tokom prvog poluvremena uspela da pruži nešto jači otpor, imala je i vođstvo u par navrata, bilo je 5:4 i 8:7, ali Ruskinje su potom pojačale ritam i do poluvremena povele sa 17:13.

U nastavku, Srbija je uspela da priđe na dva gola zaostatka, ali ne i više od toga, pa su Ruskinje rutinski privele meč kraju.

Slađana Pop-Lazić sa pet i Jelena Lavko sa četiri pogotka bile su najefikasnije večeras u našoj selekciji.

Sutra od 17:30, reprezentaciju Srbije očekuje ključni meč protiv domaće selekcije Mađarske koja je u prvom kolu deklasirala Kazahstan sa 46:14.

60. MINUT 29:24 KRAJ

58. MINUT 27:24 Dmitrović

57. MINUT 26:23 Pop Lazić dajedva gola za dva minuta i za održanje slabe nade.

52. Minut 26:21 Kuznjecova koristi dve igračice više za Rusiju. Sve je izvesniji poraz srpskih rukometašica nažalost

51. MINUT Opet raste presnost Ruskinja, Ilina je pogodila za 25:21

24:21 Jakireva ne greši sa sedam metara

22:21 Pop Lazić opet je samo jedan gol prednosti za Rusiju

21:20 Sa sedmerca precizna Jelena Trifunović i samo gol vođstva Ruskinje

43. MINUT 21:19 Hvatamo opet priključak. Pop lazić postiže gol iz kontre a ruski selektor zove tajm-aut

38. Minut 21:17 Dale su nam Ruskinje gol sa igračicom manje. Perethodno je Lavko prelepim lobom realizovala sedmerac za nas.

37. MINUT 20:15 Rusija vraća prednost od pet golova.

33. MINUT 18:14 Smanjila je Srbija, ali odmah u sledećem napadu vraćaju Ruskinje plus 4

Počelo je drugo poluvreme i odmah katastrofa za Srbiju - isključena je najbolja naša igračica Jovana Stoiljković!

Na poluvreme se ide s 17:13 za Ruskinje. Lepim golom je zavesu na prvi deo stavila Bobrovnikova.

30. MINUT Liščević smanjuje na podnošljivih 16:13 z Rusiju. Selektor zbornaje uzima tajm-aut manje od minut do kraja poluvremena.

29. Minut 16:12 Srbija smanjuje sa sedmerca

28. MINUT 15:10 Pet golova prednosti za Rusiju. Ana Sen postiže prvi gol na utakmici.

25. MINUT 14:10 Bobrovnikova

24. MINUT 13:10 Razigrale su se naše protivnice i bio je prinuđen Obradović da uzme tajm-aut.

22. MINUT 12:10 posle tri uzastopna gola sa penala Rusija postiže i gol iz igre.

21. MINUT 11:9 Posle dugo vremena Rusija ima plus dva. Opet iskorišćen penal.

19. MINUT Novi sedmerc za Rusiju i novo vođstvo 10:9

17. MINUT 9:8 Ponovo vode Ruskinje, pogodila je Managarova.

16. MINUT 8:8 Ruskinje poravnavaju sa sedmerca.

15. MINUT 7:8 Srbija drži plus jedan

13. MINUT 5:6 Treći gol Jovane Stojiljković

Prvo vođstvo Srbije 5:4 Slađana Pop Lazić pogađa prazan gol posle kontre

12. MINUT 4:4 Movo izjednčenje, sa sedam metara.

11. MINUT 4:3 Katarina Krpež poravnava, ali već u narednom napadu vraćaju Ruskinje prednost.

8. MINUT 3:2 Stoiljkovićeva smanjuje na minus jedan

4. MINUT 3:1 Managarova vraća +2 Ruskinjama.

3. MINUT 2:1 Jovana Stoiljković postiže prvi gol za našu reprezentaciju

1. MINUT 1:0 Rusija je realizovala prvi napad

Posle Rusije, Srbija će se sastati sa Mađarskom, a u poslednjem meču protivnice su rukometašice Kazahstana.

Tok meča pratite u tekstualnom prenosu uživo na našem portalu.