NIŠTA OD TOKIJA: Mađarice opet bolje od Srpkinja, sa Kazahstankama za prestiž

20. 03. 2021. u 18:08 >> 18:53

Rukometašice Srbije poražene su u Đeru od Mađarske rezultatom 31:23 u drugom kolu kvalifikacionog za Olimpijske igre.

НИШТА ОД ТОКИЈА: Мађарице опет боље од Српкиња, са Казахстанкама за престиж

EPA

Naša selekcija je tako praktično ostala bez šansi da se nađe na završnom turniru u Tokiju.

Postoji teorija u slučaju da Rusija izgubi oba meča do kraja, uključujući i malo verovatan scenario poraza od Kazahstana, a da Srbija savlada ove potonje velikom razlikom, u kom slučaju bi se stvorio krug, ali to je samo teorija.

Srbija je u prvom kolu poražena od Rusije dok je Mađarska deklasirala Kazahstan.

Počelo je drugo poluvreme, golom Mađarske - 17:12, najveća prednost naših protivnica.

KRAJ 31:23

60. MINUT - 31:23 Egzibicija Mađarica za kraj

55. MINUT - 29:22 Ne možemo da damo gol ni iz semerca. Mađarice će u Tokio i to je zasluženo. Preostalih pet minuta je formalnost.

50. MINUT - 28:20 Prednost Mađarica je sve veća, a Tokio sve dalji...

40. MINUT - 22:16 Blanka Biro je nesavladiva, a Mađarice nezaustavljive u napadu. Kovačič je na odmoru, ali njene saigračice donose najubedljiviju prednost Mađarskoj.

35. MINUT - 19:14 Stoiljković i Dmitrović najavile su buđenje Srbije, ali uzvraćaju Lukač i Kovačič.

30. MINUT - 16:12 Mađarice odlaze na odmor sa plus četiri. Neće biti lako izabranicama Ljube Obradovića u nastavku meča da nadoknade zaostatak...

25. MINUT - 13:9 Marina Dmitrović sjajno šutira sa distance, ali posle toga Krpež-Šlezak promašuje u situaciji 1 na 1.

20. MINUT - 12:8 Mađarska na plus četiri.

15. MINUT - 10:6 Trifunović koristi prazan gol Mađarica za novo smanjenje, a zatim je sigurna i sa sedmerca, ali slede tri gola Mađarske.

10. MINUT - 5:2 Liščević smanjuje, ali Kovačič postiže svoj treći gol.

Jelena Lavko predaje loptu Mađaricama. Sandra Sološi-Začik dobija loptu na krilu i daje gol, ali Jelena Lavko šutira opet pored gola.

5. MINUT - 3:1 Prvi gol Srbije daje sa krila Katarina Krpež-Šlezeka.

1:0 - Vodi Mađarska. Prvi gol na utakmici daje Sandra Soliči-Začik.