KORAK DO GLAVNOG ŽREBA: Aleksandra Krunić u trećem kolu kvalifikacija za Rolan Garos

G. Č.

18. 05. 2022. u 13:20

SRPKINjA Aleksandra Krunić (117. VTA), kao 13. nosilac, plasirala se u treće kolo kvalifikacija Rolan Garosa. Ona je u meču punom preokreta u 2. kolu savladala Amerikanku Grejs Min (182. VTA) 3:6, 7:5, 7:5.

КОРАК ДО ГЛАВНОГ ЖРЕБА: Александра Крунић у трећем колу квалификација за Ролан Гарос

(Od stalnog dopisnika: PARIZ)

Gubila je Aleksandra sa 6:3 i 3:0, ali je fantastičnom borbom uspela da nadoknadi zaostatak u 2. setu. Servirala je Min za pobedu, ali je Krunićeva napravila brejk, na 30:30 pomogao joj je i vrh mreže, izjednačila je na 5:5, a onda i stigla do 7:5.

Izašla je Min van terena u pauzi da se osveži, ali joj to nije pomoglo na početku 3. seta.

Povela je Krunićeva sa 2:0, ali se meč tada ponovo preokrenuo. Amerikanka je vratila brejk i izjednačila, a onda napravila još jedan i povela sa 3:2.

Uzela je Aleksandra zatim servis protivnice, i uz sigurnu servu stigla do 4:3. Vodila i sa 5:4 i 6:5, a onda iskoristila meč loptu na servis Amerikanke.