ATP ODAO PRIZNANJE ĐOKOVIĆU: Novak je broj jedan - Federer i Nadal mu po ovome nisu ni do kolena

23. 09. 2020. u 11:00 >> 11:10

ZVANIČNI sajt ATP tura bavio se najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem, izneli su neke zaista zanimljive podatke.

АТП ОДАО ПРИЗНАЊЕ ЂОКОВИЋУ: Новак је број један - Федерер и Надал му по овоме нису ни до колена

Kako navode, Srbin u proseku osvoji "veliki trofej" na svakih 3.3 turnira u kojima učestvuje. Učinak je dodatno popravio osvajanjem svoje 36. titule na Mastersu u Rimu.

Ujedno, to je bio njegov peti trofej na turniru u Rimu.

Nakon što je sa 2:0 (7:5, 6:3) savladao Dijega Švarcmana u finalu Rima, Srbin je došao do 58. trofeja u karijeri, tri više ima od Nadala, a četiri trofeja više od Rodžera Federera.

U "velike trofeje" spadaju Grand slem turniri, ATP finala, Masters 1000 turniri i Olimpijske igre.

Novak je 17 puta osvajao titulu na Grend slemu, pet puta je osvajao ATP finale i impozantnih 36 titula osvojio je na Masters 1000 turnirima.

Procenat pobeda srpskog tenisera u ovom aspektu je bolji od Rafaela Nadala koji u proseku 3.4 puta osvajao velike turnire (55 od 187) dok je Federer osvajao trofej na  4.3 turnira u kojima učestvuje (osvojio 54 od 237)