NIJE USPEO U NJUJORKU, JESTE U PARIZU: Đoković pobedio Karenja Bustu i domogao se polufinala Rolan Garosa

07. 10. 2020. u 18:27 >> 21:49

NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa pobedom nad Pablom Karenjom Bustom sa 4:6, 6:2, 6:3, 6:4.

НИЈЕ УСПЕО У ЊУЈОРКУ, ЈЕСТЕ У ПАРИЗУ: Ђоковић победио Карења Бусту и домогао се полуфинала Ролан Гароса

Ono što mu nije dozvoljeno da uradi na Ju-Es openu, uspeo je u Parizu. Španac je bio rival našem asu u Njujarku kada je diskvalifikovan zbog toga što je linijskog sudiju pogodio lopticom u vrat.

Najteži susret na ovogodišnjem Rolan Garosu je odigrao prvi reket sveta. Imao je za protivnika i levi lakat, vrat, oči, Karenja Bustu i sve ih je uspešno savladao za novo polufinale Otvorenog prvenstva Francuske u tenisu.

Pokazao je 18. igrač sveta da je kao i svi Španci odličan na šljaci. Dobrano je namučio 33-godišnjeg Srbina, ali više od osvajanja jednog seta nije mogao.

Zbog svih navedenih problema Đoković nije ušao u meč kako je trebalo, iskoristio je to Pablo i dobio potpuno zasluženo prvi deo meča.

Ipak, počeo je Nole da liči na sebe. Proradio je sevis, krenuli su i da se ređaju vineri, a kada je tako malo ko protiv njega ima šanse, pa makar to bio i specijalista za šljaku.

Pokušao je Karenjo Busta u četvrtom setu da se vrati, ali umesto povratka u meč usledio je brejk u sedmom gemu, a nedugo potom i kraj istog.

Đoković će se za finale Rolan Garosa boriti sa Grkom Stefnosom Cicipasom koji je sa 3:0 u setovima savladao Rusa Andreja Rubljova.

ČETVRTI SET: Đoković - Karenjo Busta 4:6, 6:2, 6:3, 6:4

6:4 - Nije bilo lako da se dobije meč, ali je Đoković uspeo u toj misiji i sada ga još dve prepreke dele od druge titule na Otvorenom prvenstvu Francuske

5:4 - Lako je dobio gem Španac. Ipak, Nole će u narednom servirati za meč i plasman u još jedno polufinale Rolan Garosa.

5:3 - Izvukao se naš as iz teške situacije. Suočio se Srbin sa tri brejk šanse, ali je svaku spasao i dobio gem koji je trajao nešo više od osam minuta.

Đoković koristi priliku da se obriše tokom kratke pauze od napornog meča/Foto: EPA-EFE/IAN LANGSDON

4:3 - Konačno. Đoković je iskoristio šestu brejk loptu i sada je u odličnoj poziciji.

3:3 - Dobio je Novak gem sa nulom. Nije se umorio posle maratonskog gema i očigledno da želi što pre da okonča meč.

2:3 - Velika šteta! I u ovom gemu je Đoković imao priliku da Špancu oduzme servis, ali u tome nije uspeo.

2:2 - Drugo gem Srbina u ovom setu je igran na razliku i epilog je isti kao i prošli, tako da još uvek nema brejka.

1:2 - Velika šteta. Imao je Đoković čak četiri šanse da rivalu oduzme servis, ali ipak je Pablo našao način da se izvuče i dobije dugačak gem.

Rekacija Novaka Đokovića nakon jednog poena/Foto: EPA-EFE/ YOAN VALAT

1:1 - Igrao se gem na razliku na servis srpskog igrača, ali nije bilo prilike za brejk, pa je Novak uspeo da osvoji prvi gem u četvrtom segmentu meča.

0:1 - Sjajan gem Španca. Dobio je gem sa nulom i deluje da gubitak seta nije ostavio mnogo traga na njegovoj igri.

TREĆI SET: Đoković - Karenjo Busta 4:6, 6:2, 6:3

6:3 - Pronašao je Nole ritam i dobro odigrao i treći set. Sada ga jedan deli od plasmana u polufinale Rolan Garosa.

5:3 - Kada najviše treba, tada je Novak najbolji. Stigao je do novog brejka i svojim servirsom će imati priliku da stigne do preokreta.

4:3 - Pripretio je Španac novim priliko za brejk. Odbio je Đoković taj nalet i prekinuo seriju rivala, pa sada ponovo ima prednost u trećem setu.

3:3 - Treći vezani gem osvaja 18. teniser planete. Završio ga je asom, inače prvim u meču.

3:2 - Ovo niko nije očekivao. Praktično ni iz čega je Karenjo Busta vratio brejk u vratio se u ovaj set.

3:1 - Upisao se Pablo na semaforu u trećem setu, ali deluje da je naš as vrlo lako mogao da dođe do još jednog brejka.

3:0 - Ekspresno do potvrde brejka. Sa nulom je Novak došao do ubedljivih 3:0.

Novak Đoković/Foto: EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

2:0 - Nije uspeo Španac, jeste Srbin. Đoković dolazi odmah do brejka u trećem setu i sada je sve u njegovim rukama i za sve se isključivo on pita.

1:0 - Suočavao se sa brejk prilikom na startu seta Novak, ali je odličnom igrom pre svega na mreži uspeo da spasi istu i dobije uvodni gem trećeg dela meča.

DRUGI SET - Đoković - Karenjo Busta 4:6, 6:2

6:2 - Ovo je pravi Đoković. Sa nulom na servis rivala je okončao ovaj segment meča.

5:2 - Bez problema je Beograđanin po drugi put u setu potvrdio brejk i jedan gem mu nedostaje da izjednači rezultat.

4:2 - Lak gem za Pabla. Prvi put na ovom meču je 29-godinjak dobio svoj servis gem bez ijednog izgubljenog poena.

4:1 - Ponovo je Španac imao brejk loptu. Ipak, najbitnije je da je Đoković uspeo da je spase i dođe korak bliže dobijanju drugog seta.

3:1 - Bilo je vreme! Novak prvi dolazi do brejka u drugom setu. Čim je pritisnuo Karenja Bustu odmah je došao u priliku da mu oduzme servis.

2:1 - Najduži gem u meču je pripao Đokoviću. Suočavao se Srbin opet sa brejk loptama, ali je obe uspeo da spase.

Novak Đoković na meču protiv Pabla Karenja Buste/Foto: EPA-EFE/JULIEN DE ROSA

1:1 - Siguran je bio Karenjo Busta i poravnao rezultat u drugom segmentu meča. Deluje za sada Španac veoma dobro na terenu.

1:0 - Otvorio je Novak drugi set svojim servisom. To je uradio dobro i dobio je gem u kome nije bilo mnogo problema.

PRVI SET: Đoković - Karenjo Busta 4:6

4:6 - Lako je Španac odservirao za prvi set. Sada dva seta nedostaju momku iz Hihona da napravili veliki rezultat. Ipak, svestan je i on da ga i dalje očekuje veoma težak posao.

4:5 - Prosuo je Nole ono što je zaradio u prošlom gemu. Opet je Karenjo Busta napravio brejk i imaće priliku da na svoj servis okonča prvi set.

4:4 - To je to! Uspeo je prvi teniser sveta da vrati brejk. Moralo je kad-tad doći do ovoga i deluje da je osmi gem bio pravi trenutak.

3:4 - Prekinuo je Đoković seriju Španca od tri vezena gema i sada će pokušati da oduzme servis Pablu i u potpunosti se vrati u meč.

2:4 - Potvrdio je 18. teniser sveta brejk. Bila je poluprilika za Novaka koji je imao 15:30, ali nije uspeo da odmah vrati brejk.

Novak Đoković se u nekoliko navrata uhvatio za levi lakat/Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

2:3 - Prvi do brejka stiže Karenjo Busta. Odigrao je Nole loš gem, kaznio je to Španac i oduzeo mu servis.

2:2 - Za sada su oba tenisera sigurna na sopstveni servis.

2:1 - Bilo je malo problema u trećem gemu. Ipak, najduža razmena pri 30:30 je pripala našem asu i potom je usledio dobar servis za novo vođstvo.

1:1 - Izjednačio je Španac. I on je dobio lako gem. Đoković se na kraju gem uhvatio za lakta, a potom i za leđa. Nadamo se da nije ništa ozbiljno.

1:0 - Sjajan početak Novaka. Osvojio je uvodni gem u kojem je servirao, a da rivalu nije dozvolio da osvojio nijedan poen.