JOŠ ČEKAJU AUTOBUSE: Gradska uprava u Vršcu rešava problem prevoza, najgore meštanima sela
VEĆ pet i po meseci - koliko autobuski prevoznik STUP "Vršac" a. d. ne radi zbog blokade računa i odlaska u stečaj - u Vršcu ne postoji javni gradski i prigradski prevoz putnika, što otežava svakodnevno funkcionisanje stanovnika svih tamošnjih sela, koja se ne nalaze na putu za Beograd.
Foto: J.J.Baljak
Međugradske linije ka prestonici i Novom Sadu, koje su u nadležnosti Ministarstva saobraćaja, obnovljene su u aprilu, u saradnji sa prevoznicima iz Pančeva i Vršca, dok se ponovno uspostavljanje lokalnog saobraćaja i dalje čeka. U gradskoj upravi kažu da uveliko rade na trajnom rešavanju tog problema, kroz sklapanje višegodišnjeg ugovora o javno-privatnom partnerstvu, koji će građanima doneti siguran i bezbedan prevoz, sa autobusima na ekološki čista goriva.
- Ulazimo u finalnu fazu tog projekta, kojim ćemo već ove godine obezbediti kvalitetan sopstveni gradski i prigradski prevoz putnika. Najsavremenijim autobusima povezaćemo sve krajeve grada sa svim selima, a novina će biti to da će oni ubuduće saobraćati svakodnevno, i vikendima i praznicima, nevezano za školsku godinu - izjavila je gradonačelnica Dragana Mitrović.
Foto: Grad Vršac
Grad je, inače, odluku o pokretanju postupka za realizaciju projekta javno-privatnog partnerstva za obavljanje lokalnog prevoza putnika doneo još 2023, dok je STUP "Vršac" a. d. - koji je tačno pola veka držao sve gradske, prigradske i međugradske linije - normalno obavljao svoju delatnost. Prema ranijim najavama gradonačelnice, taj projekat je trebalo da zaživi još 2024. godine.
Osim definisanja tačnog broja i trase budućih gradskih i međugradskih linija, projekat predviđa i uređenje svih stajališta, kao i izgradnju nove gradske autobuske stanice. Čim budu precizirani svi uslovi, biće raspisan tender za izbor novog prevoznika.
Đaci i radnici
U OVIM mesecima saobraćajnog kolapsa, jedino funkcioniše međumesni prevoz đaka, za koji je lokalna samouprava angažovala jednog prevoznika iz Vršca. Istog prevoznika unajmile su i najveće vršačke fabrike za prevoz svojih radnika. Sve te linije ranije je držao STUP "Vršac".
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)