ODGOVOR NA ISTUPANJE BEĆIROVIĆA: Evo šta piše u pismu koje je Srbija uputila generalnom sekretaru UN i predsedniku Generalne skupštine
U PISMU koje je Srbija uputila generalnom sekretaru UN i predsedniku Generalne skupštine UN, kao odgovor na istupanje predsedavajućeg Predsedništva BiH Denisa Bećirovića pred svetskom organizacijom, kako saznajemo, upozorava se na pokušaj Bećirovića da zloupotrebom izlizanog narativa o "Velikoj Srbiji" oživi u regionu konflikte iz devedesetih godina prošlog veka.

Foto: Printskrin/BHRT
Naglašava se i da je političko rukovodstvo Srbije kontinuirano i u svakoj prilici iskazivalo podršku teritorijalnom integritetu BiH, što Bećirovićeve optužbe da je Srbija nekome pretnja čini još malicioznijim.
Kako je istaknuto u pismu, Srbija nije pretnja miru, već je orijentisana ka budućnosti, što izaziva nelagodu kod onih koji bi da region vrate u mračnu prošlost.
Stav Srbije je da se mora uložiti napor da se, umesto potpaljivanja starih strahova, stvori politička klima za pomirenje, saradnju i trajan mir u regionu zapadnog Balkana.
Da ironija bude veća, bošnjački političari u BiH optužuju Srbiju za pretnje, iako su oni sami sistematično rušili Dejtonski sporazum, otimajući proteklih godina oko stotinu nadležnosti koje su tim sporazumom garantovane Republici Srpskoj.
U pismu se podseća i da je Bećirović pred Generalnom skupštinom UN govorio bez platforme koju je odobrilo Predsedništvo BiH, čime je prekršio zakone sopstvene zemlje.
U zaključku pisma navodi se da Srbija ostaje čvrsto opredeljena za mir, dobrosusedske odnose i regionalnu saradnju, i da će upravo to biti srpski odgovor onima koji nastoje da provociraju tenzije i nesuglasice na Balkanu.
Podsetimo, kako su "Novosti" nezvanično saznale, Srbija je uputila pismo generalnom sekretaru UN i predsedniku Generalne skupštine UN, kao odgovor na istupanje predsedavajućeg Predsedništva BiH Denisa Bećirovića pred svetskom organizacijom, u kojem je on izneo niz neosnovanih i malicioznih optužbi na račun Srbije i srpskog naroda.
Preporučujemo

REŠILA STAMBENO PITANjE NA NEVEROVATAN NAČIN: Plaća kiriju nešto više od 700 dinara mesečno
DOK PROSEČNI stanari u kineskom gradu Džudžou (provincija Hunan) plaćaju kiriju od 100 do 225 evra mesečno, 18-godišnja radnica pronašla je neobično rešenje za stambenu krizu: živi u toaletu prodavnice u kojoj radi.
03. 04. 2025. u 14:56

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

"ZANEMARILA JE DECU, ČUVALE SU IH CIGANKE" Zahar otkrio zašto je ostavio Gocu Lazarević
SVAKI od supružnika imao je svoju verziju priče.
02. 04. 2025. u 17:21
Komentari (0)