Vlada Srbije 22. novembra ukinula imunitet Goranu Vesiću

VLADA Srbije je još u petak, 22. novembra ukinula imunitet ministru građevinarstva u ostavci Goranu Vesiću, nakon čega mu je određen pritvor, potvrđeno je Tanjugu u Vladi.

Влада Србије 22. новембра укинула имунитет Горану Весићу

Foto: Tanjug/Nenad Mihajlovic

Vesić je uhapšen 21. novembra sa još 11 osoba zbog tragedije na železničkoj stanici u Novom Sadu, kada je u urušavanju nadstrešnice poginulo 15 osoba.

Viši sud u Novom Sadu odredio je 23. novembra do 30 dana pritvor Vesiću i bivšem direktoru Infrastrukture železnice Srbije Nebojši Šurlanu, dok je v.d. direktorki Infrastrukture železnice Srbije u ostavci Jeleni Tanasković i pomoćnici ministra za železnički saobraćaj Aniti Dimovski određen kućni pritvor uz elektronski nadzor. Pritvor im je određen zbog uznemirenja javnosti, a oni se sumnjiče za izvršenje krivičnog dela teško delo protiv opšte sigurnosti u vezi sa krivičnim delom izazivanje opšte opasnosti.

Nadstrešnica na novosadskoj Železničkoj stanici se srušila 1. novembra oko podneva i tada je na licu mesta stradalo 14 osoba, dok su tri osobe povređene. Jedna devojka koja je tom prilikom poveđena je podlegla povredama u bolnici 17 dana posle nesreće.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Svetsko prvenstvo je podignuto na viši nivo uz ove bonuse i poklone