PETAR PETKOVIĆ: Zna se ko je garant opstanka našeg naroda na Kosovu i Metohiji

D.Z.

01. 04. 2021. u 19:22

DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju se oglasio povodom najavljene izgradnje baze u južnom delu Kosovske Mitrovice

ПЕТАР ПЕТКОВИЋ: Зна се ко је гарант опстанка нашег народа на Косову и Метохији

Foto Tanjug

Ne razumem zašto se Agim Bahtiri uplašio politike mira i poruka pomirenja predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji je danas ponovo pozvao sve na zdrav razum, ali i jasno rekao da znaju Srbi na Kosovu i Metohiji sve, pa i to ko je garant opstanka i ostanka našeg naroda – kaže se u saopštenju direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petra Petkovića povodom najavljene izgradnje baze u južnom delu Mitrovice.

Istovremeno, Petković opominje da jedini koji treba da povuku svoje reči su albanski lideri, od kojih svakodnevno stižu ratnohuškačke izjave, pozivi na stvaranje velike Albanije i ultimatumi kojima se potkopava dijalog.

- Baza, čiju gradnju na severu pokrajine najavljuje Bahtiri, nije nikakav humanitarni ni tržni centar, već vojni objekat koji je direktna pretnja Srbima u četiri opštine na severu pokrajine. Baš kao što je pretnja i deklaracija Bahtirija koju je 2018. izglasala skupština Južne Mitrovice da se izvrši aneksija severnog dela Kosovske Mitrovice.A to kako će Bahtiri i drugi albanski “prvaci” da štite  srpski narod na Kosovu i Metohiji najbolje znaju Srbi iz Peći, Prizrena, Prištine gde ih više nemadodaje se u saopštenju direktora Kancelarije za KiM i navodi da su danas i u Prištini očigledno dobro shvatili poruku da Beograd nikome ne preti, ali i da ume da zaštiti svoj narod i da nikome neće dozvoliti nove “pogrome” i “oluje”.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (0)

Kako da vreme na poslu bude ispunjeno zadovoljstvom – Pogledajte dugačak spisak benefita koje nudi Mercator-S