Србија има воду која је међу најквалитетнијима у свету
МЕЂУ најквалитетнијим водама на свету убрајају се подземне, артешке воде, и то због степена заштите који им даје водонепропусни “покривач” од слојева тла, који их штити од свих негативних утицаја из спољашње средине.
Њихов квалитет огледа се и у томе што артешке воде имају дуг пут: од капи кише, до издани где се захватају и што се на том путу, пролазећи кроз пукотине и прслине у стенама, оне обогаћују минералима. Колико и којим, зависи од састава стена кроз које пролазе.
Артешке воде су, дакле природно минерализоване, али није свака од њих иста. Квалитет воде има још компоненти: поред самог састава важна је и количина и избалансираност елемената који улазе у њен састав. И, на крају, неке од ових вода природно су филтриране, па из издани, без икакве прераде, директо одлазе на флаширање. То је оно што једну воду чини посебном и траженом.
Тако, на пример, краљевска породица у Бахреину, пије искључиво једну такву воду – коју је природа сама минерализовала и филтрирала и која се флашира без икакве прераде, а чији је квалитет доказан бројним студијама и истраживањима. Веровали или не, реч је о води из Западне Србије. Ова вода која долази из артешке издани испод планине Сувобор, у Бањи Врујци, са дубине од 605 метара, природа је интелигентно сакрила од свих спољних утицаја.
На терену где је формирана издан у Бањи Врујци преовлађују кречњаци, па ова вода припада хидрокарбонатно-калцијумским водама. Али, њен избалансиран састав минерала – магнезијум 18 мг и калцијум 75 мг, као и низак садржај натријума - чине је изузетном и њена су предност у односу на све друге воде. Управо то је тај идеалан баланс минерала, тако интелигентно, природно направљен, који овој води даје посебан квалитет, па она има исти, ако не и бољи састав од неких светски познатих вода, које важе за најквалитетније.
Због свега овога, осим у Бахреину на краљевском двору, ову воду пију у земљама Блиског истока, Кувајту, Катару, Саудијској Арабији, Израелу, далекој Кореји и Јужноафричкој Републици, као и свим околним земљама - и у свима је, па чак и у далекој Кореји где је такође пију, зову као и ми - ВОДАВОДА.
Вредност сваке воде огледа се у степену избалансираности и блискости физиолошкој равнотежи минерела у њој, са адекватном пХ вредношћу и њеном тврдоћом. Само физиолошка избаланираност чува молекул воде у њеној идеалној структуралној формацији, што гарантује њен благотворни ефекат. ВОДАВОДА има управо такву избалансираност минерала, коју је прихватила хиљадама година проведених у посебном амбијенту, испод површине земље, са очуваним молекулом, који јасно указује да је својим пореклом, интеракцијом са минералима свог окружења и њиховим прихватањем запамтила поруку коју преноси онима који је конзумирају - поруку балансираности животних функција.
Пијењем ВОДАВОДА воде, која нема ни један ограничавајући фактор брзо се утољује осећај жеђи. Са утољењем жеђи препорука је да се попије још једна чаша ВОДАВОДЕ, а старијим особама још две чаше да би успорили губитак воде из организма, јер један од најважнијих фактора старења је смањење процента нивоа воде у организму – каже проф. др Томислав М. Јовановић, специјалиста клиничке физиологије, најпознатији стручњак за минералне воде и у свету признат стручњак за антиејџинг медицину.
Препоручујемо
КОЈА ЈЕ ДОБРА МЕРА: Премало воде оптерећује срце, а превише га додатно слаби
11. 06. 2022. у 10:00
ПРЕ ВАКЦИНЕ НЕОПХОДНА ДОБРА ХИДРАТАЦИЈА: Одлична помоћ приликом нуспојава
29. 11. 2021. у 19:15
ДОКТОР СА ВМА ОБЈАШЊАВА: Колико воде треба да пијете - тајна лежи у умерености
06. 07. 2021. у 13:39
ПРОПАДА ЛАЖНА ДРЖАВА: Светска банка упозорава Приштину - Имате највишу стопу сиромаштва и незапослености у Европи
ТАКОЗВАНО Косово има највишу стопу сиромаштва и незапослености у Европи, упозорила је заменица директора Светске банке за Косово Џејн Спроустер истичући да Приштина што пре мора да пређе на модел конкурентног економског раста који обезбеђује више радних места и бољи квалитет живота, преноси Телеграфи.
05. 01. 2025. у 16:19
БИЋЕ ПУНО СНЕГА, ЧАК И У БЕОГРАДУ: Метеоролог дао прогнозу за празнике, па открио какво ће бити лето и све изненадио
ГОСТ јутарњег програма "Новости" био је метеоролог Иван Ристић који је говорио о томе какво нас време очекује после празника, али и током лета и целе године.
03. 01. 2025. у 20:35
НИЈЕ САМО НОВЧИЋ: Шта се још ставља у божићну чесницу
ЗНАТЕ ли шта све може да се убаци у чесницу и чиме је допуштено заменити новчић?
05. 01. 2025. у 10:17
Коментари (0)