ПОСАО ЧУВА КУЋУ: Република Српска и Србија покушавају да зауставе миграције из погрничних предела
КОМПАНИЈА "Економик" из Београда већ производи грађевинске контејнере у Сребреници.

Фото: Танјуг/Д. Поповић
Потписали су уговор којим је предвиђено да покрену погон за профиле у Братунцу. Заинтересоване за улагања у Републику Српску су и Нафтна индустрија Србије, "Неопланта", "Галенс", "Делта" и "Цептер". И они су јуче имали састанак са надлежнима из Републике Српске.
Конференција "Инвестициони потенцијали Републике Српске" одражана је у Привредној комори Србије. Окупила је представнике обе државе и 40 српских компанија.
Улагање У будуће слободне зоне у пограничном пордучју између Србије и Републике Српске могло би да заутави исељавање људи и пражњење ових простора. Надлежни обе земље зато позивају наше компаније да своје производне погодне подигну у некој од општина од Братунца до Бијељине, или Требињу и њиховим житељима обезбеде плату. За узврат могу да рачунају на подршку обе стране.
Препоручујемо

ПРЕМИЈЕРКА БРНАБИЋ: Улажемо у образовање и науку за наставак доброг тренда
19. 03. 2021. у 23:21

ПРЕМИЈЕРКА О ЗАПОШЉАВАЊУ МЛАДИХ: Нетачно да је мања незапосленост јер одлазе из Србије
08. 10. 2020. у 14:27

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)