уживоЗВЕЗДА ПАЛА НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: Валенсија славила у невероватној завршници

А. И.

06. 12. 2023. у 22:35 >> 22:40

КОШАРКАШИ Валенсије дочекали су у 12. колу Евролиге Црвену звезду, Шпанци су прекинули пост од пет мечева без тријумфа, док црвено-бели морају још да чекају на победу на гостовању, резултат је био 85:81

ЗВЕЗДА ПАЛА НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: Валенсија славила у невероватној завршници

Домаћа екипа је знатно боље отворила утакмицу, лакше су долазили до шута, док су добром тимском одбраном одлично бранили обруч и мучили црвено-беле које је мучио и шут са пенала.

Велики проблем правио је Брендон Дејвис и Крис Џоунс. Успео је тим Јаниса Сферопулоса да дође до поена позиционим нападима и смање заостатак на 25:19.

Валенсија највише проблема Звезди прави игром из пик енд рола који за сада гости не могу да бране поготово када су на паркету заједно Мајк Тоби и Шабаз Нејпир.

Домаћа екипа играла је најбољу шутерску утакмицу од почетка сезоне. Убацили су осам од 16 шутева за три поена, док су јако добри били и у игри под кошем. Кошаркаши Валенсије заслужено су водили на полувремену у "Ла Фонтети" 56:40.

Пријало је полувреме Звезди. Заиграли су изабраници Јаниса Сферопулоса знатно боље, а захваљујући серији 6:0 гостију, црвено-бели су се вратили у меч у трећој деоници, успели су да се спусте на минус седам.

Боломбој, Лазић и Теодосић били су кључни у игри гостију. Док је домаћин бирао лоше шутеве и тешко стизао до поена. До краја деонице успели су црвено-бели да анулирају предност гостију, тројком Гедраитиса спустили су се на 62:61 два минута пре краја деонице.

Упркос томе што су Шпанци направили серију 8:0, уследио је одговор Звезде која је поенима Лазића и Гедраитиса пред последњих 10 минута имала 72:65.

Уследила је у завршници драма, Недовић је тројком крунисао серију 5:0 за изједначење 81:81 на минут до краја.  Ипак, у завршници је домаћин успео да приведе меч крају и не дозволи изненађење.

ВАЛЕНСИЈА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 85:81  (25:19, 31:21, 16:25, 13:16)

Валенсија: Харпер 8, Клавер 10, Пуерто 5, Реуверс, Аростеги 4, Џонс 10, Инглис, Јовић 8, Туре 2, Хермансон, Дејвис 21. Оџуле 17.

Звезда: Лазаревић, Теодосић 11, Давидовац 5, Митровић 6, Лазић 6, Симоновић, Нејпир 14, Тоби 7, Боломбој 12, недовић 14, Гедраитис 5, Дос Сантос 1

40' Харпер је побегао дефанзивцима Звезде и поентирао преко боломбоја.

39' Лаки поени Боломбоја на проигравање Теодосића 81:78.

38' Два пенала убацио је Милош Теодосић за 81:76.

37' Клавер је погодио један од два.

36' Два пенала Дејвиса, па Недовића и Митровића 80:74. Потом не успева Недовић да поентира.

34' Нејпир погађа за три, потом још једном у наредном нападу, био је непрецизан, Звезда поново на -5 - 75:70

33' Још једном Оџулеј у паду погађа уз фаул и реализовано слободно бацање - 75:65

31' Митровић поенима отвара трећу деоницу - 72:67.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 16:25

30' Гедраитис је фаулиран при шуту за два. Погодио је под кошем Туре за два - 70:63, серија 8:2 домаћина. Харпер је хитро прошао и погодио уз звук сирене за 72:65.

29' Таман када су се цврвено бели вратили у меч уследила је серија 6:0 Валенсије. Клавер погађа за три, а потом и Џоунс - 68:61

28' Вратили су се тројком Гедраитиса црвено-бели у меч - 62:61.

27' Тек што се вратио Нејпир у игру, фаулиран је на шуту за три, Остао је да лежи на земљи након фаула Џоунса. Смогао је снаге да устане и настави меч Американац. Погодио је два од три за 62:58.

26' Наставља се агонија гостију са пенала, промашио је један од два са линије бацања Митровић - Дејвис је погодио за два пре тога.

24' Четири поена везали су гости. Боломбој је закуцао, а пре њега Лазић је погодио два пенала - 60:51.

22'  Погодио је тројку Теодосић, са пенала је био сигуран Боломбој, а Дејвис је погодио за два на другој страни 60:47.

КРАЈ ЧЕТВРТИНЕ 31:21

20' Поигравају се домаћи сада, Џоунс је сјајно проиграо Дејвиса који је традиционално мотивисан против Звезде. Нова тројка Џоунса

19' Недовић погађа, па Јовић. Потом бек Звезде прави фаул у нападу, а Валенсија долази до 51:37.

17' Погађа сада и Јовић убацила је Валенсија шест тројки из тринаест покушаја, а поенима српског репрезентативца долазе Шпанци на 12 поена предности, а Тоби одговара 46:35.

16'  Искупио се Оџелеј, повисио на плус 10, одговорио Недовић, а онда Клавер показује да је наместио руку 44:33.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "НИЈЕ МИ ПРИЈАТНО": Јовића преплавиле емоције пред меч са Црвеном звездом

15' Много је сада хтео Оџелеј, након контре налетео је на Тобија у покушају да положи, одлична одбрана Тобија, који је спрешио "слепе мишеве" да оду на +10.

14' Прецизни су били Теодосић и Тоби, а онда је досуђен црвено-белима неспортски фаул. Прецизан је био Оџелеј - 36:31, а потом Клавер погађа тројку, за до сада максималних 39:31.

13' Разиграо се Нејпир, још једном је погодио - 31:27. Невероватно, Оџелеј је погодио из немогуће ситуације уз одличну одбрану Лазаревића, погодио је и пенал - 34:27.

12' Погађа тројку и Нејпир, његов седми поен до сада. Одговорио је Семи Оџелеј - 31:25

11' Крис Џоунс само са пенала погађа вечерас, а Тоби погађа тројку 28:22

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 25:19

10' Сјајна блокада под кошем Звезде, Давидовац је спречио закуцавање. Џоунс погађа за 25:19, а последњи напад имају домаћи.

9'Лопез погађа, а онда Теодосић сјајно проиграва Нејпира, а знатно је Звезда подигла ритам, сада тројком Давидовца долазе на 20:19. Одговорио је истом мером Џоунс.

8' Брендон Дејвис уписао је осми поен, прве након тога и Шабаз Нејпир, а Теодосић са два успешно изведена пенала спушта Звезду на 18:14.

6' Лука Митровић половичан је био са пенала, 8 од 13 Звезде, тројка Јовића, па нови поени Боломбоја.

5' Брендон Дејвис је одлучно отворио меч +6 за домаће. Фаулиран је у наставку напада Боломбој, два пенала за играча црвено-белих. Убацио је оба, а одговорио новим лаким поенима Дејвис за Валенсију.

4' Убацио је нешто лакшу двојку Недовић, а потом пети поен у низу Порта - 7:4. После је половичан са пенала био Јаго дос Сантос, а Боломбој под кошем Звезде "лупио" је блок, да би Гедраитис промашио једно од два такође - 9:5.

Црвена звезда данас игра свој 600. меч у европским такмичењима.

3' Два пенала погодио је Харпер, потом Јосеп Порто уз тројку увећава предност Валенсије на 7:2

2' - Прве поене на мечу постигао је Боломбој, одговорио је Дејвис - 2:2

1' Први напад на мечу за црвено-беле. Тимском одбраном Валенсија је одузела лопту Боломбоју, покушали су гости да брзом транзицијом лопте отворе простор, али не успевају. Међутим, већ у наредном нападу поново губе црвено-бели лопту. Недовић је препустио  лопту Јовићу.

Занимљива фотографија објављена је на Икс налогу Црвене звезде.

УОЧИ МЕЧА

Звезда се тренутно налази на 15. месту у Евролиги са скором од четири тријумфа и седам пораза, док Валенсија заузима 13. позицију и има пет победа и шест пораза.

Црвено-бели од почетка сезоне у Евролиги нису забележили два везана тријумфа, те ће против Валенсије имати прилику да након позитивног резултата против турског Ефеса убележе победу и над екипом из Шпаније.

Екипа Валенсије је одлично започела сезону у елитном кошаркашком такмичењу, а на последњих пет дуела није уписала ниједан тријумф. Последњи пут су савладали екипу Албе 2. новембра.

Звезда ће против Валенсије тражити први тријумф на гостовању у досадашњем делу Евролиге, црвено-бели уједно почињу и дупло коло елитног европског такмичења. Након овог меча играће у Виторији са Басконијом.

Тренер кошаркаша Црвене звезде Јанис Сферопулос пред дуел са Валенсијом рекао је да очекује тешку утакмицу и да ће за победу бити потребно да екипа одигра паметно у одбрани и нападу.

- Мораћемо да будемо концентрисани. Да играмо паметно офанзивно и дефанзивно и да искористимо све што прочитамо у нападу и да зауставимо све оно што они буду радили у нападу како бисмо имали шансу да победимо, истакао је Сферопулос.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20