PRETI KOLAPS TRŽIŠTA GASA U EU: Nemci predviđaju da bi zajedničko tržište moglo da propadne

P. Z. S. / ria.ru

16. 07. 2022. u 22:24

EVROPSKO tržište gasa moglo bi da propadne ako neke zemlje EU odbiju da dele gas sa susednim zemljama zbog nestašice energije, rekao je Mihael Huter, direktor Nemačkog instituta za ekonomiju, u intervjuu za Velt am Zontag.

ПРЕТИ КОЛАПС ТРЖИШТА ГАСА У ЕУ: Немци предвиђају да би заједничко тржиште могло да пропадне

Foto: Shutterstock/Vikipedija/Ilustracija


-Ne bi trebalo da dođe do situacije da pojedine članice EU obustave isporuke susednim zemljama. To je u interesu Evrope i u interesu Nemačke, koja razmenjuje gas sa svim svojim susedima, naglasio je ekonomista.

Huter je upozorio da ako zemlje članice EU misle samo na svoje interese i prekidaju snabdevanje kada dođe do nestašice goriva, biznis i potrošači će se suočiti sa katastrofalnim posledicama ove odluke.

Ranije je nemačko izdanje Handelsblat pisalo da će evropske zemlje imati poteškoća u sklapanju sporazuma o solidarnosti, koji bi trebalo da obezbede nesmetanu razmenu goriva u slučaju nestašice.

Posle početka ruske vojne specijalne operacije demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine, Zapad je pojačao sankcioni pritisak na Moskvu. Mnoge zemlje su najavile zamrzavanje ruske imovine, sve su glasniji pozivi da se napusti energetska energija iz Rusije.

Ove mere su se ispostavile kao problem za sam Zapad – dovele su do povećanja inflacije i cena hrane i goriva.

BONUS VIDEO: DAN KADA JE KONAČNO ZATVOREN ČERNOBILj - Posledice nuklearne katastrofe trajaće 24.000 godina

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (1)

RUSIJA PODRŽAVA VUČIĆEVU INICIJATIVU ZA KIM: Zaharova poslala jasnu poruku