EVO KAKO TRGOVCI ZARAĐUJU: Oprani krompir pet puta skuplji od neopranog! (FOTO)
20. 05. 2021. u 17:00
OPRANI krompir košta od tri i po do pet puta više od svoje "prašnjave" verzije.
Zlatna je zemlja gde raste krompir.
Не ради се ту о опраном и неопраном кромпиру већ о чистој глупости,платити кромпир и земљу или само платити кромпир.Мање више се сво воће и поврће пере пре испоруке трговинама,пијацама..Дајте онда и шаргарепу да купујемо са земљом.Или још боље спакујте у малим кесицама земљу да је платимо уз рецимо ротквице.
Od kada se u mom marketu vec vise od pola godine me moze kupiti bukvalno ni jedan domaci krompir, poceo sam ponovo da ga kupujem na pijaci i iznenadio se koliko je bolji od ovog uvoznog i opranog. Meso koje je takodje gotovo svo drugorazredno uvozno i puno antibiotika, jos ranije sam potpuno prestao da kupujem u marketu i vise mi ne pada na pamet da se ikada vratim.
Lepo čovek objasni: - Nakon pranja mora da se odbaci sve što nije po standardu, a to znači bukvalno svaki krompir koji ima bilo kakvu pegu, fleku, tačku, nepravilnost ili oštećenje. Tu otpadne velike deo, koji bi, inače, prošao kao savršen da se ne pere. Tek kada operete vidite kakav je kvalitet robe.
Povezane vesti

BURA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA: Zbog "Noblica" nastao potpuni haos
KUTIJA "noblica" u koju je zapakovan jedan keks manje, izazvala je burnu diskusiju na društvenim mrežama i otvorila brojna pitanja - da li je do manjka došlo samo zbog greške mašine i šta ako nije, koliko puta se to ponovilo i kako to da su u ovoj i sličnim situacijama uvek oštećeni potrošači.
29. 04. 2021. u 15:28

BEZ ŽALBE AKO OŠTEĆENA RINGLA RADI: Pojedini proizvođači garancijom ne pokrivaju estetske promene koje ne utiču na funkciju
PERFEKCIONISTI će teško savladati proizvođače čijim proizvodima nisu baš sasvim zadovoljni. Skoro po pravilu, garancija ne pokriva estetske mane kupljenog artikla. Novu robu ili popravku kupljenog, potrošač će uspeti da izdejstvuje jedino kada je zbog oštećenja smanjena i funkcija i sigurnost aparata.
29. 04. 2021. u 09:47

SAMO ŠEĆER JEFTINIJI: Poređenje po proizvodima - prosečna potrošačka korpa poslednjih 10 godina poskupela čak 86 odsto
DECENIJU ranije prosečna potrošačka korpa u Srbiji, po metodologiji Ministarstva trgovine, vredela je nepunih 40.000 dinara i prosečnoj plati je nedostajalo 190 dinara da je namiri.
22. 04. 2021. u 14:13

HIT U PRODAVNICAMA U SRBIJI: Lukovinu prodaju po ceni za koju možete kupiti četiri kilograma luka (FOTO)
PRAZNICI su po pravilu prilika koju trgovci i proizvođači iskoriste za bolju prodaju i zaradu.
22. 04. 2021. u 13:00
Najnovije iz rubrike

VATROMETI, TERMOSI, KIŠOBRANI, KOLICA ZA BEBE... SAD tri puta više zavise od Kine nego obrnuto
SAD značajno zavise od uvoza iz Kine, pri čemu više od trećine ukupnog uvoza dolazi iz Kine, sa 198 različitih proizvoda, dok Kina uvozi samo 68 artikala iz SAD, govore podaci nacionalnih statističkih službi.
21. 04. 2025. u 21:15

ZA OVAJ POSAO VAM NE TREBA DIPLOMA, A NEDELJNA ZARADA ČAK 1.200 EVRA: Pare samo ''kaplju'', a mušterija uvek ima
DOK mnogi visokoobrazovani radnici u Hrvatskoj rade za platu koja ne odražava ni trud ni godine školovanja, sve više zanatskih zanimanja beleži snažan rast potražnje i zarade.
21. 04. 2025. u 21:08

LIDER GLOBALNE PLATFORME SE POVLAČI: Predsednik Upravnog odbora Svetskog ekonomskog foruma Klaus Švab podneo ostavku
PREDSEDNIK Upravnog odbora Svetskog ekonomskog foruma (WEF) u Davosu Klaus Švab podneo je ostavku na tu funkciju, saopštio je WEF.
21. 04. 2025. u 19:37

ČOVEK KUPOVAO PREKO INTERNETA, PA MU STIGLA KAZNA OD 800 EVRA: Evo koju kobnu grešku je napravio
TAJ gotovo automatski potez naručivanja proizvoda putem mobilnog telefona zapravo pokreće čitavo putovanje robe: prelazak granica, carinske provere, usklađivanje s propisima, pa čak i suočavanje sa geopolitičkim merama, poput nedavnih Trampovih carina koje su dodatno zakomplikovale međunarodnu trgovinu.
21. 04. 2025. u 19:26

OVO SU NAJTRAŽENIJI RADNICI U SRBIJI: Za njih raspisano više od 1.500 oglasa
POSLODAVCI u Srbiji su u martu, prema podacima Nacionalne službe za zapošljavanje (NSZ), tražili 17.472 radnika, a ubedljivo najtraženiji su bili programeri za koje je oglašeno 1.517 slobodnih radnih mesta.
21. 04. 2025. u 14:42
Komentari (6)