KOVID ZAROBLJENICI U ASUTRALIJI: Vlada u Kanberi proširila zabranu građanima da napuštaju zemlju

D. D. S.

06. 08. 2021. u 13:08

AUSTRALIJSKA vlada je zbog kovid-19 svojim građanima postavila neka od najoštrijih ograničenja na svetu. Vlada u Kamberi je sada proširila zabranu australijskim građanima da napuštaju zemlju tako da su njom obuhvaćeni i oni koji žive u drugim državama.

КОВИД ЗАРОБЉЕНИЦИ У АСУТРАЛИЈИ: Влада у Канбери проширила забрану грађанима да напуштају земљу

Foto: EPA

Trenutno je australijskim državljanima i stalnim stanovnicima zabranjen izlazak iz zemlje i oni moraju podneti zahtev za izuzeće koje se može odobriti, između ostalog, zbog posla, studiranja ili humanitarnih razloga.

Ministar zdravlja Greg Hant je 1. avgusta izmenio zakonodavni instrument koji je uveo zabranu putovanja u inostranstvo i dodatno pooštrio pravila za australijske državljane ili stalne stanovnike. Tako će od 11. avgusta čak i australijski državljani koji obično imaju prebivalište u drugoj zemlji morati da podnesu zahtev za izuzeće da napuste zemlju, koji bi im se mogao odbiti.

Građani Australije koji žele da se vrate u zemlju i dalje moraju da se prijavljuju, pridržavaju mera predviđenih za dolazak i plaćaju vlastiti hotelski karantin, a samo australijski državljani i stalni stanovnici prema važećim merama mogu ući u Australiju. Stručnjak za građansko pravo sa Univerziteta u Kanberi Kim Rubenštajn, smatra da ta odluka nepravedno utiče na život Australijance koji su multikulturalnog porekla i da bi mogla biti proglašena neustavnom.

Ministarstvo za spoljne poslove definiše nekoga kao "običnog rezidenta u drugoj zemlji" ako je u poslednjih 12 do 24 meseca više vremena proveo van Australije nego u državi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (0)

Ovo je najpopularnija destinacija u toku septembra i oktobra Last Minute akcija! Platite 6 noćenja, a boravite 9 ili 10!