TOPOVSKO MESO IDE NA FRONT: Ukrajinci šalju teritorijalce i kriminalce posle 15 dana obuke na ratište

P. Z. S. / tvzvezda.ru

10. 07. 2022. u 16:44

KAKO bi nadoknadila velike gubitke ljudstva, ukrajinska vojna komanda vrši prinudno regrutovanje neobučenih rezervista.

ТОПОВСКО МЕСО ИДЕ НА ФРОНТ: Украјинци шаљу територијалце и криминалце после 15 дана обуке на ратиште

Foto Tanjug/AP

Regrutacija se vrši u oblastima Harkov, Dnjepropetrovsk i Poltava. Ovo je na brifingu saopštio zvanični predstavnik Ministarstva odbrane Ruske Federacije Igor Konašenkov.


„Da bi nadoknadila velike gubitke ljudstva, ukrajinska vojna komanda je povećala slanje neobučenih rezervista na liniju fronta, koji se nasilno regrutuju u oblasti Harkova, Dnjepropetrovska i Poltave“, rekao je Konašenkov.

Konašenkov je ranije rekao da se odeljenja 127. brigade teritorijalne odbrane u Harkovu popunjavaju zatvorenicima koji su izdržali kaznu u gradskim popravnim ustanovama.

Rusija je 24. februara započela vojnu operaciju u Ukrajini. Predsednik Vladimir Putin nazvao je njen cilj „zaštitom ljudi koji su već osam godina bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane režima u Kijevu“.

Za to je, prema njegovim rečima, planirano da se izvrši „demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine“, da se privedu pravdi svi ratni zločinci odgovorni za „krvave zločine nad civilima“ u Donbasu.

Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije, Oružane snage napadaju samo vojnu infrastrukturu i ukrajinske trupe i od 25. marta su završile glavne zadatke prve etape – značajno su smanjile borbeni potencijal Ukrajine. Glavni cilj je oslobođenje Donbasa.

BONUS VIDEO - RUSKI "ALIGATOR" I "KROKODIL" U AKCIJI: U brišućem letu jure ka ukrajinskim položajima

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (1)

NOVAK ĐOKOVIĆ U PROBLEMU: Ako ne zaigra na ovim turnirima, uslediće kazna