BRAT I SESTRA ISPISALI ISTORIJU: Istog dana postali olimpijski šampioni u istom sportu!

25. 07. 2021. u 14:29

JAPANSKI džudisti Uta i Hifumi Abe postali su prvi brat i sestra koji su osvojili olimpijsko zlato istog dana.

БРАТ И СЕСТРА ИСПИСАЛИ ИСТОРИЈУ: Истог дана постали олимпијски шампиони у истом спорту!

Prvo je Uta trijumfovala u kategoriji do 52 kilograma, oborivši na leđa Francuskinju Bušar.

Uta je tako sa trona skinula Majlindu Keljmendi iz južne srpske pokrajine koja je 2016. u Riju osvojila zlato pod zastavom lažne države Kosovo.

Samo nekoliko sati kasnije njen dve godine stariji brat osvojio je zlato u kategoriji do 67 kilograma. On je u finalu bio bolji od Gruzijca Važe Margvelašilija.

Njih dvoje su 2018. osvojili duplo zlato i na Svetskom prvenstvu u Bakuu, dok im 2019. godine to nije uspelo jer je Hifumi stigao samo do srebra.