LIGA ŠAMPIONA: Verner se ispromašivao, Real žali za stativom Benzeme (VIDEO)

A. Ilić

27. 04. 2021. u 22:51 >> 22:51

FUDBALERI Reala dočekali su u prvom meču polufinala Lige šampiona Čelsi. Duel je završen rezultatom 1:1.

ЛИГА ШАМПИОНА: Вернер се испромашивао, Реал жали за стативом Бенземе (ВИДЕО)

Pljuštalo je od fudbala od samog početka, a kako je vreme teklo, sve ga je bilo manje.

Već u devetom minutu veliku priliku imao je Čelsi. Maunt je povukao kontru po levoj strani. Odlično je istrčao do šesnaesterca, dodao do Tima Vernera, a Nemac iz peterca šutirau Kurtou.

Pet minuta kasnije Kristijan Pulišić dolazi do prostora u šesnaestercu, izlazi pred golmana, uspeva da ga zaobiđe, a odbrana domaćeg tima sve je to statično ispratila.

U 21. minutu prvi napad Reala vredan pomena. Solo akcija ispred šesnesterca Engleza, uspeva Benzema da šutira. Malo je nedostajalo, Mendi je bio već savladan, ali je sreća bila naklonjena gost

U 29. minutu dolazi Real do poravnanja rezultata. Nakon skraćenog kornera kombinuju domaći, lopta dolazi do Benzeme u petercu, a Francuz akrobatskim potezom uspeva da poravna rezultat.

Drugo poluvreme bilo je za zaborav, oba tima odlučila su da igraju sigurno i čuvaju snagu za duel koji će se igrati 5. maja u Londonu.

Real Madrid - Čelsi 1:1
(Benzema 29' - Pulišić 14')

Stadion: Alfredo Di Stefano

Sudija: Dani Mekeli

Real Madrid: Kurtoa, Načo, Varan, Militao, Karvahal (Odriozola od 77.), Modrić, Kasemiro, Kros, Marselo (Asensio od 77.), Benzema (Rodrigo od 90.), Vinisijus (Azar od 65.).

Čelsi: Mendi, Kristensen, Silva, Ridiger, Čilvel, Kante, Žoržinjo, Aspilikueta (Džejms od 65.), Pulišić (Zijeh od 65.), Maunt, Verner (Haverc od 65.).

KRAJ MEČA

90. MINUT - Produžen je duel tri minuta.

88. MINUT - Varane oprobava udrarac, nije najbolje namestio nišanske sprave.

86. MINUT - Preti Azar uposlio je Odriozolu, Čilvel otklanja opasnost.

83. MINUT - Kante pokušava da ubaci loptu u šesnaesterac, dobro je postavljena odbrana domaćih, nema opasnosti.

79. MINUT - Prekid po levoj strani, Zijeh šutira u golmana domaćeg tima.

75. MINUT - Real pokušava, napadaju, šutirali Eden Azar, Militao, Benzema, bili su blokirani.

71. MINUT - Zijeh ulazi po levoj strani, pokušava da pronađe nekog od saigrača u petercu, ali ne uspeva.

IZMENE U OBA TIMA! Azar menja Vinisijusa, a Haverc, Zijeh i Džejms umesto Pulišića, Vernera i Aspilikuete

65. MINUT - Marselo je dobio takođe žuti karton, to je u ovom trenutku najveće uzbuđenje na meču.

59. MINUT - Kros dobija žuti karton zbog starta na Kanteom.

55. MINUT - Pomalo je razočaravajuć tok drugog poluvremena. Znatno sporiji ritam nego u prvom.

48. MINUT - Ponovo preti Čelsi, a još jednom je neprecizan Verner.

PRVO POLUVREME

45. MINUT - KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Čelsi je odlično otvorio meč. Imao je Timo Verner dve dobre prilike, a Real je takođe mogao do vođstva. Na kraju možda i najpravedniji rezultat

41. MINUT - Ponovo kontra Čelsija. Pulišić vuče, spušta Verneru na desnoj strani, a Nemac je jako loše šutirao.

38. MINUT - Kristijan Pulišić oštro startuje nad Marselom s leđa. Žuti karton za fudbalera Čelsija

37. MINUT - Šutirao je David Silva, samo korner.

31. MINUT - Sada je i Kros oprobao udarac, prolazi lopta kraj gola. Probudio se Real.

29. MINUT -  GOL REAL - Rutinska akcija Reala nakon kornera, dolazi lopta u gužvi do Benzeme, a Francuz akrobatskim potezom poravnava rezultat.

27. MINUT - Neoprezno je startovao Vinisijus nad Pulišićem, žuti karton dobija Brazilac.

23. MINUT - Dobacivali su se fudbaleri Čelsija u šesnaestercu Reala. Kante dodaje do Pulišića, lopta prolazi kraj stative.

21. MINUT - ŠANSA ZA REAL - Prvi napad Reala vredan pomena. Odlično je šutirao Benzema sa daljine, puno sreće za tim iz Londona. Pogodio je stativu, a lopta potom odlazi u gol aut.

14. MINUT - GOL ČELSI - Kristijan Pulišić se poigravao u šesnaestercu domaćina, izbegao je Kurtou nakon letargične odbrane defanzivaca, zatresao je mrežu na odlično dodavanje Rudigera. GOL POGLEDAJTE OVDE

12. MINUT - Čilvel ubacuje sa leve strane, lopta se odbija o Karvahala, "plavci" traže penal, samo korner.

11. MINUT - Aspilikueta ubacuje sa desne strane u srce šesnaesterca, Verner kasni za malo.

9. MINUT - VELIKA PRILIKA ZA ČELSI - Maunt je povukao kontru po levoj strani. Odlično je istrčao do šesnaesterca, dodao do Tima Vernera, a Nemac sa neposredne blizine puca u Kurtou.

4. MINUT - Početak meča protiče u inicijativi Čelsija. Lopta je više u nogama gostiju, ali se Real dobro brani.

1. MINUT - Duel u Madridu je počeo.